Zabiegi na rozstępy

zabiegi na rozstępyRozstępy są wynikiem gwałtownego rozciągania skóry i pękania włókien odpowiadających za utrzymanie właściwego napięcia skóry. Pojawiają  się przy szybkim zwiększeniu masy ciała (np. u ciężarnych), a także u osób w podeszłym wieku, u których jakość i ilość włókien kolagenowych i elastycznych nie jest już idealna.

Czerwone pręgi, bo tak początkowo wyglądają rozstępy, pojawiają się na brzuchu, na udach i na pośladkach, ale również na piersiach lub pod pachami. Niekiedy mają kolor ciemnofioletowy. U mężczyzn pojawiają się także w okolicy krzyżowej-lędźwiowej i najczęściej są związane z tyciem lub tzw. „budowaniem masy”. Z czasem rozstępy ulegają rozjaśnieniu i nie są już mocno widoczne, ale wtedy już niewiele można z nimi zrobić.

Co do zapobiegania rozstępom, ważne jest regularne masowanie ciała i aplikowanie balsamów ujędrniających/zapobiegających rozstępom. Przykłady jednak pokazują, że u niektórych nawet regularnie stosowane odpowiednie preparaty przeciw rozstępom nie zapobiegły ich pojawieniu się. Wskazuje to na wpływ genetyki i hormonów, a szczególnie hormonu stresu. Nie znaczy to, że nie warto używać kosmetyków. W okresie ciąży bardzo poleca się stosowanie oleju migdałowego, który można nabyć np. w aptece. Można używać go zamiast balsamu lub łączyć z nim.

Co zrobić z rozstępami, gdy już się pojawią? To prawda, że trudno jest się ich pozbyć, ale w początkowej fazie łatwiej je wypłycić i rozjaśnić.  Odpowiednie zabiegi na rozstępy zachęcą do pracy fibroblasty, a te z kolei pobudzą syntezę nowych włókien kolagenu. W wyniku tego rozstępy „nadbudują” się i będą mniej widoczne.

Z najskuteczniejszych zabiegów na rozstępy można wymienić: MEZOTERAPIĘ MIKROIGŁOWĄ, ESTGEN, FALA RADIOWA RF, LIPOMAX, PEELINGI CHEMICZNE. 

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Bezpłatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Micro-meso-roller - mikromesoterapia

Mezoterapia mikroigłowa - mikromezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg intensywnie przeciwzmarszczkowy, wyraźnie wypłycający istniejące zmarszczki, poprawiający gęstość i grubość skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealny dla skór dojrzałych, wiotkich, cienkich.

LIPOMAX - zabiegi wyszczuplające na ciało

Zabieg wyszczuplający modelujący oraz antycellulitowy, wykorzystujący jednocześnie trzy najskuteczniejsze technologie - bipolarny RF, endomasaż oraz podczerwony laser biostymulujący.

estGen - inżynieria tkankowa

estGen to inżynieria tkankowa, zabieg zaawansowany technologicznie, to kompleksowa regeneracja i odbudowa tkanek.

Zabieg na ciało - Fale radiowe RF

Fale Radiowe RF

RF to jeden z najnowszych zabiegów, cieszących się niesamowitym uznaniem i popularnością wśród specjalistów, jak i klientów.

Mikrodermabrazja - zabieg złuszczający

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazję zalicza się do zabiegów o działaniu złuszczającym i oczyszczającym. Urządzenie, którym wykonuje się zabieg jest wyposażone w głowice diamentowe, które ścierają naskórek.

Mikropunktura na rozstepy, blizny i przebarwienia

Mikropunktura nasz sposób na Twój problem. Przebarwienia, blizny, zmarszczki, rozstępy, to problemy, które są idealnie dopasowanym wskazaniem do zabiegu.

Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
Al. Armii Krajowej 4b/5, 
50-541 Wrocław, Krzyki
NIP 8992471125

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.