Zabiegi na rozstępy

zabiegi na rozstępyRozstępy są wynikiem gwałtownego rozciągania skóry i pękania włókien odpowiadających za utrzymanie właściwego napięcia skóry. Pojawiają  się przy szybkim zwiększeniu masy ciała (np. u ciężarnych), a także u osób w podeszłym wieku, u których jakość i ilość włókien kolagenowych i elastycznych nie jest już idealna.

Czerwone pręgi, bo tak początkowo wyglądają rozstępy, pojawiają się na brzuchu, na udach i na pośladkach, ale również na piersiach lub pod pachami. Niekiedy mają kolor ciemnofioletowy. U mężczyzn pojawiają się także w okolicy krzyżowej-lędźwiowej i najczęściej są związane z tyciem lub tzw. „budowaniem masy”. Z czasem rozstępy ulegają rozjaśnieniu i nie są już mocno widoczne, ale wtedy już niewiele można z nimi zrobić.

Co do zapobiegania rozstępom, ważne jest regularne masowanie ciała i aplikowanie balsamów ujędrniających/zapobiegających rozstępom. Przykłady jednak pokazują, że u niektórych nawet regularnie stosowane odpowiednie preparaty przeciw rozstępom nie zapobiegły ich pojawieniu się. Wskazuje to na wpływ genetyki i hormonów, a szczególnie hormonu stresu. Nie znaczy to, że nie warto używać kosmetyków. W okresie ciąży bardzo poleca się stosowanie oleju migdałowego, który można nabyć np. w aptece. Można używać go zamiast balsamu lub łączyć z nim.

Co zrobić z rozstępami, gdy już się pojawią? To prawda, że trudno jest się ich pozbyć, ale w początkowej fazie łatwiej je wypłycić i rozjaśnić.  Odpowiednie zabiegi na rozstępy zachęcą do pracy fibroblasty, a te z kolei pobudzą syntezę nowych włókien kolagenu. W wyniku tego rozstępy „nadbudują” się i będą mniej widoczne.

Z najskuteczniejszych zabiegów na rozstępy można wymienić peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, mezoterapię igłową i zabiegi laserowe. 

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Micro-meso-roller - mikromesoterapia

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg intensywnie przeciwzmarszczkowy, wyraźnie wypłycający istniejące zmarszczki, poprawiający gęstość i grubość skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealny dla skór dojrzałych, wiotkich, cienkich.

Mezoterapia bezigłowa z RF lub Endomasażem

Zmasowany atak na cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, luźną i wiotką skórę brzucha, ud i pośladków.

Mikrodermabrazja - zabieg złuszczający

Mikrodermabrazję zalicza się do zabiegów o działaniu złuszczającym i oczyszczającym. Urządzenie, którym wykonuje się zabieg jest wyposażone w głowice diamentowe, które ścierają naskórek.

Zabieg wyszczuplający modelujący oraz antycellulitowy, wykorzystujący jednocześnie trzy najskuteczniejsze technologie - bipolarny RF, endomasaż oraz podczerwony laser biostymulujący.

Zabieg na ciało - Fale radiowe RF

RF to jeden z najnowszych zabiegów, cieszących się niesamowitym uznaniem i popularnością wśród specjalistów, jak i klientów.

Bądźmy bliżej

Szybki kontakt

ul. Dawida 8, lokal 6 Wrocław

tel. +48 604 79 78 75

> sprawdź dojazd