Naczynka

 

zabiegi na naczynka twarzPojedyncze naczynka krwionośne, zwane też teleangiektazjami, są zaraz obok rumienia najczęstszym objawem cery naczyniowej. Chociaż zaczynają być one najbardziej widoczne około 35-45 roku życia, ich zwiastuny pojawiają się na skórze znacznie wcześniej. Często klientki nie zauważają u siebie pierwszych popękanych naczyń i są bardzo zdziwione, gdy kosmetyczka proponuje im pielęgnację ukierunkowaną na ich wzmocnienie.

Kruchość naczynek jest ściśle związana z ich przenikalnością, czyli wrażliwością na przenikanie do skóry szkodliwych czynników, które powodują zapalenie, rumień, a z czasem także pękanie. Pielęgnacja cery naczyniowej jest trudna, ponieważ ten rodzaj cery jest z reguły wrażliwy, zarówno na składniki występujące w kosmetykach, jak i na czynniki środowiskowe. Wraz ze wzrostem ilości „pajączków” osoba nimi dotknięta zaczyna odczuwać coraz większy dyskomfort i ma kłopot z codziennym makijażem, który zakamuflowałby te niedoskonałości.

Istnieją rozmaite zabiegi, które pozwalają na wzmocnienie i uszczelnienie naczynek. Możliwe jest także zamknięcie naczynek już pękniętych. Oprócz zabiegów w gabinecie kosmetycznym ważna jest pielęgnacja domowa i zmiana trybu życia: ograniczenie spożywania przypraw i alkoholu, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, unikanie gorących kąpieli, stronienie od stresu.

Domowa korekta naczynek jest możliwa poprzez aplikowanie kamuflażu, bądź zielonego korektora, który zneutralizuje rumień i zaczerwienienie. Następny krok to położenie podkładu, najlepiej kryjącego, a na koniec utrwalenie takiego makijażu pudrem sypkim. Alternatywą dla tych warstw preparatów jest makijaż mineralny. zapytaj nas o kosmetyki mineralne. Doradzimy! Przed przystąpieniem do makijażu poleca się demakijaż przy pomocy mleczka i toniku do cery naczyniowej lub płynu micelarnego, nałożenie kremu do cery naczyniowej/wrażliwej, ewentualnie także użycie zielonkawej bazy, która przedłuży trwałość makijażu, ale też pomoże skuteczniej zamaskować naczynia.

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

usuwanie, zamykanie naczynek wrocław E-light

Zabieg E-light jest stosowany do obkurczania i zamykania pojedynczych naczynek, jak i całej sieci naczyń krwionośnych.

Zabieg na twarz dla skóry naczyniowej

Zabieg dla skóry wrażliwej, naczyniowej, także z trądzikiem różowatym.

Termoliza - zamykanie naczynek

TERMOLIZA Thermcell to wysokiej klasy urządzenie do trwałego ZAMYKANIA NACZYŃ KRWIONOŚNYCH. Termoliza Thermcell to precyzja, skuteczność i bezpieczeństwo.

peeling kawitacyjny wrocław, Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Peeling kawitacyjny to alternatywa  dla intensywnych zabiegów złuszczających. Może być wykonywany samodzielnie lub stanowić istotny dodatek pielęgnacyjny.

Azelac - kwas azelainowy

Dermatologiczny peeling chemiczny, laboratorium MEDIDERMA o działaniu łagodzącym, oczyszczającym, dla skór wrażliwych, płytko unaczynionych.

Zabieg infuzji tlenowej

Infuzja tlenowa jest całkowicie nieinwazyjnym i przyjemnym zabiegiem. Polega na podaniu antyoksydantów w głębokie warstwy skóry, przy użyciu sprzężonego tlenu.

Bądźmy bliżej

Szybki kontakt

ul. Dawida 8, lokal 6 Wrocław

tel. +48 604 79 78 75

> sprawdź dojazd