Przebarwienia

przebarwieniaPrzebarwienia, czyli nieestetyczne ciemniejsze plamki mają różne przyczyny. Najpopularniejsze z nich – i chyba też najładniejsze, choć niezbyt lubiane przez ich właścicielki- to piegi. Drobne złotobrązowe lub brunatnobrązowe plamki są wynikiem nierównomiernego rozłożenia barwnika w żywych warstwach naskórka i skóry właściwej. Piegi można rozjaśnić, ale lepiej się z nimi polubić, ponieważ mimo ochrony przeciwsłonecznej i tak będą wracały każdego lata. Makijaż mocno piegowatej buzi lepiej wykonywać kosmetykami półprzezroczystymi, ponieważ kryjące podkłady dadzą wrażenie brudnej buzi. Chociaż istnieją zabiegi i kosmetyki rozjaśniające piegi, warto uczynić z nich swój atut.

Inny rodzaj przebarwień to plamki pigmentowe. Wyróżnia się tutaj ostudę, przebarwienia słoneczne i plamy hipopigmentacyjne. Ostuda jest charakterystyczna dla okresu ciąży lub przyjmowania leków hormonalnych.  Często pojawia się w okolicach górnej wargi. Nazywana jest „maską ciążową”. Częściej występuje u kobiet o ciemnej karnacji. Przebarwienia słoneczne są trochę większe od piegów i lokalizują się w naskórku, skąd łatwiej je usunąć. Plamy hipopigmentacyjne to jasne odbarwienia, wywołane brakiem melaniny w skórze.

Kolejna grupa przebarwień to plamy soczewicowate, tzw. „wątrobowe”. Są one dość ciemne – brązowe. Można je zauważyć na skroniach i dłoniach.

Inne przebarwienia to blizny potrądzikowe i pozapalne. Wyróżnia się tutaj blizny w postaci przebarwień, ale też blizny zanikowe, wyglądające jak dołki w skórze.

Występowanie przebarwień może być też objawem niektórych chorób, m.in. autoimmunologicznych lub stosowania niektórych leków. 

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Laserowe Usuwanie Przebarwień Wrocław E-light - Laser

E-light, czyli połączenie światła IPL z falą RF - to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na przebarwienia.

Nomelan Cofeico - kwas na przebarwienia

NOMELAN CAFEICO - medyczny peeling chemiczny hiszpańskiego laboratorium Mediderma. Odpowiedź dla skóry z przebarwieniami i skóry starzejącej się.

Mezoterapia bezigłowa wrocław

Zabieg mezoterapii bezigłowej stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej mezoterapii, gdyż pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych związanych z iniekcjami.

peeling kawitacyjny wrocław, Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Peeling kawitacyjny to alternatywa  dla intensywnych zabiegów złuszczających. Może być wykonywany samodzielnie lub stanowić istotny dodatek pielęgnacyjny.

Cemiczny peeling medyczny - Resurfacing PH Formuła

Ekskluzywny, wieloetapowy zabieg do walki z problemem przedwczesnego starzenia się skóry.

Mikrodermabrazja - zabieg złuszczający

Mikrodermabrazję zalicza się do zabiegów o działaniu złuszczającym i oczyszczającym. Urządzenie, którym wykonuje się zabieg jest wyposażone w głowice diamentowe, które ścierają naskórek.

Chemiczny peeling medyczny spa peel lightening

Spa peel lightening - jedyny delikatny dla skóry, skutecznie rozjaśniający peeling chemiczny.

Bądźmy bliżej

Szybki kontakt

ul. Dawida 8, lokal 6 Wrocław

tel. +48 604 79 78 75

> sprawdź dojazd