Jaka depilacja jest najlepsza?

 

depilacjaObecnie gładka, wydepilowana skóra jest czymś zupełnie naturalnym.  Do najczęściej stosowanych metod usuwania owłosienia we własnym domu zalicza się golenie maszynką i usuwanie owłosienia przy pomocy depilatora. Pierwsza metoda daje efekt zupełnie gładkiej skóry, ale tylko przez 1-2 dni. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć, dlatego jest dość kłopotliwy. Depilator pozwala uzyskać dłuższy efekt, w zależności od umiejętności i modelu urządzenia możemy cieszyć się gładką skórą przez 1-2 tygodnie. Niestety jest to metoda bardzo bolesna i wymagająca czasu. U niektórych osób depilator tak podrażnia skórę, że przez 2 dni po zabiegu odczuwają bolesność od bielizny i odzieży. Woskowanie w domu? Czemu nie, jednak sporo z tym bałaganu. Problemem może być  nie tylko świadome zadawanie sobie bólu, ale również samodzielne wydepilowanie pach lub tylnej części nóg.

Depilacja w gabinecie czy depilacja w domu?

Depilacja w gabinecie przede wszystkim jest bardziej skuteczna, tzn. jej efektami możemy cieszyć się znacznie dłużej. Druga sprawa to oszczędność czasu – nawet jeżeli zdecydujesz się na depilację woskiem, efekt będzie lepszy, a czas zabiegu krótszy, niż gdybyś podjęła się samodzielnego woskowania w domu.

Rodzaje depilacji w gabinecie kosmetycznym:

depilacja ciepłym woskiem

 

Woskowanie  przy pomocy ciepłego wosku i pasków to metoda odpowiednia dla osób, które nie mają czasu na częste golenie lub narzekają na zapalenie mieszków włosowych. Jest odrobinę bolesna, ale każdy kolejny zabieg sprawia mniejszy dyskomfort i daje efekt gładkiej skóry na dłużej.


WAXPERTS

 

Waxperts to również depilacja przy pomocy wosku, ale od metody opisanej wyżej odróżnia ją brak stosowania pasków do depilacji, a także wyjątkowa łagodność. Ta metoda jest szczególnie polecana na wrażliwe miejsca, czyli bikini, pachy i twarz.  Specjalny skład wosku i kosmetyki uzupełniające zabieg sprawią, że depilacja delikatnych obszarów nie będzie już koszmarem.


depilacja wąsika pastą cukrową

 

Pasta cukrowa  to metoda usuwania zbędnego owłosienia, która cieszy się popularnością ze względu na naturalność, większy komfort zabiegu oraz łatwość w usuwaniu pasty ze skóry. My polecamy ją szczególnie do usuwania owłosienia nad górną wargą, czyli tzw. „wąsika”.


fotodepilacja e-light

 

Fotodepilacja laserowa jest zabiegiem szczególnie skutecznym w przypadku włosów grubych i ciemnych. Pozwala zapomnieć o niechcianym owłosieniu na długie lata. Zabieg powtarza się co 3-4 tygodnie, wykonując ich minimum 3-4, a maksymalnie 10. Szczególnie polecamy właśnie ten rodzaj usuwania nadmiernego owłosienia.


Dlaczego fotodepilacja jest bardziej skuteczna?

Podczas zabiegu niszczone są komórki macierzyste włosa. W przypadku pozostałych metod włos jest wyrywany z cebulką, ale komórki macierzyste pozostają w skórze, czyli włosy odrastają. Tutaj mamy do czynienia z niszczeniem komórek odpowiedzialnych za wzrost, ale ważne jest też to, by włosy podczas zabiegu były w aktywnej fazie wzrostu.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? POLUB NASZĄ STRONĘ FB