Jakie są rodzaje manicure

Manicure

Pomimo tego, że zadbane paznokcie są jednym z elementów, które mogą być piękną ozdobą kobiecych dłoni, to rzadko kiedy dbamy o nie z należytą starannością. Wbrew pozorom samodzielna pielęgnacja paznokci nigdy nie da nam takich efektów, jak profesjonalny manicure u kosmetyczki.

Jakie są jednak rodzaje manicure? Na jakie okazje są one stosowane i z jakimi wydatkami musimy się liczyć?

 

Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że nie powinnyśmy się w żaden sposób wzbraniać przed wizytą u kosmetyczki. Salony kosmetyczne znajdziemy dzisiaj niemal w każdym mieście i z każdym miesiącem możemy obserwować powstawanie kolejnych – pokazuje to dobitnie, że tego typu usługi są potrzebne i Polki coraz częściej z nich korzystają!


 

Wracając do paznokci…

Aby zacząć rozważać różnorodność manicure, trzeba wyjść od tego, czym tak w ogóle jest manicure. W potocznym rozumieniu są to jedynie dotyczące paznokci zabiegi, których celem jest osiągnięcie estetycznego wyglądu. Wbrew pozorom jest to jedynie odrobina prawdy, gdyż w ramy manicure możemy zakwalifikować zarówno zabiegi polegające na malowaniu paznokci, jak i pielęgnacji skórek oraz płytek paznokci. Paznokciami najlepiej zająć się jednak kompleksowo i połączyć zabiegi manicure z zabiegami odżywczymi dotyczącymi zarówno paznokci, jak i całych dłoni.

 

Rodzaje manicure

Wbrew pozorom rodzajów manicure jest przynajmniej kilkanaście. Skupimy się tutaj na tych najpopularniejszych: manicure klasycznym, manicure biologicznym, manicure japońskim i manicure francuskim. Czym się one od siebie różnią i jak wypadają na tle innych rodzajów manicure?

 


Manicure klasyczny

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że podstawowym i najczęściej stosowanym rodzajem manicure jest manicure klasyczny. W największym skrócie obejmuje on opiłowanie płytki paznokcia oraz usunięciu skórek (najpierw się je podważą, a następnie usuwa przy pomocy cążek. Jest to zarazem najszybszy rodzaj manicure oraz najtańszy zabieg, który możemy zamówić u kosmetyczki odnośnie naszych paznokci.

 

Manicure japoński

Manicure japoński w prosty sposób może rodzić skojarzenia z Japonią. Największa różnica pomiędzy tym rodzajem manicure, a manicure klasycznym polega na używaniu drewnianego patyczka do usuwania skórek przy płytce paznokcia. Jednocześnie stosuje się pastę z krzemionką, której celem jest odżywienie i całkowite wzmocnienie powierzchni paznokcia. Manicure japoński nastawiony jest na regenerację płytki paznokcia właśnie poprzez zastosowanie wspomnianej pasty z krzemionką. Jest to zabieg plasujący się cenowo powyżej manicure biologicznego.

 

Manicure biologiczny

manicure biologiczny jest niejako podstawową wersją manicure japońskiego – również w tym przypadku nie stosuje się metalowych narzędzi, a jedynie papierowe pilniki oraz drewniane kopyto do podtrzymywania palców podczas całego zabiegu. Wiele kosmetyczek podkreśla, że właśnie ten typ manicure jest najlepszy dla paznokci, gdyż nie tylko dba się wtedy o ich wygląd, ale również zapobiega nadmiernemu narastaniu skórek, co może mieć miejsce w przypadku innych typów manicure. Jest to manicure droższy w przeprowadzeniu niż manicure klasyczny, jednak z pewnością jest tym typem zabiegów, który warto wybrać jako pierwszy dla naszych paznokci.

 

Manicure francuski

Manicure francuski jest jednym z rzadziej stosowanych typów manicure, gdyż wymaga on posiadania odpowiednio długich paznokci. Polega on w dużej mierze na odpowiednim lakierowaniu paznokcia, które to nadaje mu estetyczny i elegancki wygląd – najpierw odpowiednio skraca się paznokcie, następnie maluje białym lakierem wolne brzegi płytki paznokcia, a następnie całość cieniuje się lakierem w kolorze cielistym. Nie jest to jednak zabieg drogi, jednak rzadko oferowany ze względu na konieczność posiadania odpowiednich umiejętności w zakresie malowania paznokci.

 nails 3

Podsumowując, nie warto zwlekać z wizytą u kosmetyczki, gdyż manicure może przyczynić się nie tylko do poprawy wyglądu naszych dłoni, ale również dzięki spojrzeniu profesjonalistki będziemy mogły być świadome rzeczywistej kondycji naszych paznokci.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? POLUB NASZĄ STRONĘ FB