Najpopularniejsze rodzaje manicure

manicure vinylux CND

Kiedy kształt paznokci pozostawia wiele do życzenia, a skórki obrosły już płytki, czas najwyższy udać się do salonu kosmetycznego na manicure. Niemalże każda kobieta wie, że manicure - zabieg upiększający i pielęgnujący paznokcie, a jednocześnie poprawiający kondycję skóry rąk - to zabieg delikatny i wymagający wielkiego skupienia.

Na czym on polega?

 


Oferty salonów urody oferują kilka takich zabiegów. Oto najpopularniejsze rodzaje manicure.

Manicure klasyczny

Ten rodzaj manicure polega na opiłowaniu i nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom. Następnie kosmetyczka przy użyciu kopytka odsuwa skórki oraz usuwa je za pomocą cążek. Na koniec wyrównuje wszystko specjalistyczną frezarką. Zabieg kończy malowanie paznokci.

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny do pewnego momentu przypomina klasyczną formę tego zabiegu. Także i tu po opiłowaniu paznokci i nadaniu im ładnego kształtu, kosmetyczka usuwa skórki. Jedyną różnicą jest fakt, że nie posługuje się tu metalowymi narzędziami typu cążki. Skórki usuwa się drewnianymi patyczkami i frezarką. Metoda ta zalecana jest wszystkim, nawet tym kobietom, które wcześniej usuwały skórki cążkami. Także i tu zabieg kończy się malowaniem paznokci.

Manicure japoński

Japoński manicure jest w niemal całości odwzorowaniem manicure klasycznego lub biologicznego. Wyróżnia go na tle dwóch poprzednich, końcowy etap zabiegu. Paznokcie nie są tu bowiem malowane. Manicurzystka zamiast tego poleruje je specjalną odżywczą pastą, a następnie utrwala specjalnym pudrem wzmacniającym. Efektem tego są błyszczące paznokcie, których wygląd utrzymuje się przez dwa tygodnie. Przez ten czas nie można paznokci malować, gdyż lakier nie będzie się ich trzymał.

Manicure SPA

SPA manicure także zaczyna się od manicure klasycznego lub biologicznego. Po usunięciu skórek, opiłowaniu paznokci, a przed pomalowaniem paznokci manikiurzystka robi klientce dodatkowo peeling dłoni i nakłada jej odżywczą maseczkę i parafinę.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? POLUB NASZĄ STRONĘ FB