Najpopularniejsze rodzaje pedicure

pedicure klasyczny

Pedicure to zaraz po manicure najpopularniejszy zabieg w salonach kosmetycznych. Niesprzyjający klimat sprawia, że przez większą część roku nasze stopy schowane są w obuwiu. To sprawia, że nie dbamy o nie tak, jak o dłonie. Poprawienie ich stanu w krótkim czasie zazwyczaj nie jest możliwe.

Zabiegiem, dzięki któremu regularnie można dbać o swoje stopy jest właśnie pedicure. Większość kojarzy go z klasycznym zabiegiem, a przecież poza pedicure klasycznym wyróżniamy jeszcze pedicure biologiczny i podologiczny.

 


Pedicure klasyczny

Ten zabieg kosmetyczny wykonuje się w każdym salonie, ale również, choć mniej profesjonalnie, można go przeprowadzić osobiście w swoim mieszkaniu. Jest on stosunkowo prosty i polega na skróceniu płytki paznokcia, a także zmiękczeniu i usunięciu skórek oraz martwego naskórka z pięt. Następnie w skórę stóp oraz paznokci wsmarowuje się odżywki pielęgnacyjne i kremy. Trzeba podkreślić, że może on zostać przeprowadzony tylko na zdrowych stopach.

Pedicure biologiczny

Biologiczny rodzaj pedicure nie różni się wiele od klasycznego. W zasadzie polega na tym samym, co pedicure kosmetyczny. Jedyną różnicą są narzędzia, którym się go wykonuje. Metalowe cążki i inne tym podobne instrumenty zostają tu zastąpione drewnianymi patyczkami i frezami. Ponadto do zmiękczenia skóry stóp, która opracowywana jest frezarką, stosuje się peelingi oraz maseczki zmiękczające.

Pedicure podologiczny

Ten rodzaj pedicure zwany też jest leczniczym lub specjalistycznym. Przeprowadza się go jedynie w gabinetach lekarskich i podologicznych pod okiem wyspecjalizowanych podologów. Poleca się go każdemu, kto ma problem z wrastającymi paznokciami, pękającą i twardą skórą pięt, nagniotkami czy deformacjami. Podolog diagnozuje problem, po czym dobiera najefektywniejszą metodę leczenia. Do pielęgnacji stóp pacjenta wykorzystuje specjalistyczne narzędzia oraz lecznicze maści i leki.