Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?Czy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom? Co zrobić, żeby cieszyć się zaletami tego zabiegu i jednocześnie uniknąć ryzyka zniszczenia płytki? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę wybierając salon kosmetyczny!

Manicure hybrydowy to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jest stosunkowo szybki w wykonaniu, zapewnia bardzo naturalny efekt i utrzymuje się na paznokciach ok. 2 – 3 tygodnie. Nasuwa się wniosek, że jest to manicure idealny! Jest w tym stwierdzeniu bardzo dużo prawdy – zabieg manicure hybrydowego nie ma żadnych większych wad. Wiele osób obawia się jednak, że paznokcie po zdjęciu hybrydy mogą być osłabione lub uszkodzone. Czy rzeczywiście istnieje takie ryzyko? Czy nałożenie hybrydy może zniszczyć płytkę paznokcia?

Na czym polega manicure hybrydowy?

Zanim przejdziemy do omówienia potencjalnego ryzyka uszkodzenia płytki w wyniku wykonania zabiegu manicure hybrydowego, warto przyjrzeć się, na czym polega ten zabieg. Manicure hybrydowy to prawdziwy przełom w stylizacji paznokci! Zabieg świetnie łączy zalety klasycznego manicure i stylizacji żelowej, jednocześnie niwelując wady obu metod. Jest:

 • szybki,
 • bardzo trwały,
 • nie ingeruje w naturalną płytkę paznokcia,
 • zabezpiecza ją przed uszkodzeniami, np. związanymi z wykonywaną pracą,
 • zapewnia bardzo naturalny efekt,
 • łatwo go usunąć,
 • zapewnia wiele możliwości trwałego zdobienia paznokci.

Jak widzisz, zalet jest naprawdę sporo! Teraz pora odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy są jakieś wady? Czy manicure hybrydowy może uszkodzić naturalną płytkę paznokcia?

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Część osób twierdzi, że manicure hybrydowy uszkadza płytkę. Co więcej, zdarzają się osoby, które mają na to namacalne dowody w postaci zniszczonych paznokci… Czy hybryda rzeczywiście uszkadza paznokcie?

Prawidłowo nałożony i zdjęty (!) manicure hybrydowy nie ma prawa uszkodzić naturalnej płytki paznokci. Obiegowa opinia o szkodliwości hybryd wynika przede wszystkim z faktu, że istnieje sporo rzeczy, które w manicure hybrydowym można wykonać niepoprawnie i w związku z tym faktycznie uszkodzić płytkę.

Warto korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych gabinetów, w których pracują najlepsi specjaliści. W takich miejscach naprawdę dużą wagę przykłada się do ochrony płytki paznokcia.

Jak chronimy paznokcie naszych klientek podczas zabiegu manicure hybrydowego?

 

KROK 1 – Przygotowanie płytki

Przygotowanie paznokci do manicure hybrydowego

 

Bardzo ważnym etapem wykonywania manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Należy to robić w sposób bardzo ostrożny i delikatny. Jeśli przed nałożeniem hybrydy spiłujemy gruboziarnistym pilnikiem znaczną część płytki, byłoby naprawdę dziwne, gdyby po zdjęciu hybrydy paznokcie wyglądały dobrze. Płytka rośnie jedynie wzdłuż – nowa płytka może mieć już prawidłową grubość, ale tego, co zostało nieprawidłowo spiłowane, już nie uratujemy. To nie hybryda zniszczyła paznokieć, a nieprawidłowe przygotowanie płytki.

Płytki nie należy piłować, a wyłącznie delikatnie ją zmatowić. Postępując w ten sposób nie narażamy paznokci na niepotrzebne urazy.


KROK 2 – Regeneracja płytki

Manicure IBX ratunek dla twoich paznokci

 

Aby zregenerować słabe paznokcie i dodatkowo je zabezpieczyć, stosujemy innowacyjny system IBX, który wzmacnia paznokcie od środka. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów możemy:

 • zabezpieczyć płytkę przez uszkodzeniami (warstwa ochronna),
 • zmniejszyć ryzyko powstawania białych plamek na paznokciach,
 • zregenerować uszkodzoną płytkę,
 • zwiększyć trwałość manicure hybrydowego,
 • wygładzić paznokcie, poprawić ich kolor i ogólny wygląd.

KROK 3 – Odpowiednie preparaty

Manicure hybrydowy Wrocław - odpowiednie preparaty

 

Hybryda hybrydzie nierówna. Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków, tutaj również mamy do czynienia z preparatami różnej jakości. W gabinecie kosmetycznym Poczucie Piękna korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości lakierów hybrydowych, co zupełnie eliminuje ryzyko uszkodzenia płytki.


Krok 4 – Zdejmowanie hybrydy

Czy hybryda niszczy paznokcie?

 

Wiele uszkodzeń płytki po manicure hybrydowym wynika z nieprawidłowego sposobu ściągania hybrydy. Niektóre klientki odrywają, samodzielnie piłują lub nawet próbują rozpuszczać hybrydę w warunkach domowych. Takie postępowanie niemal zawsze kończy się źle. Jeśli lakier zdejmiesz w gabinecie kosmetycznym, który używa do tego celu specjalnych ceramicznych frezów, masz gwarancję, że Twoje paznokcie nie ucierpią.


Jak widzisz, na bezpieczeństwo manicure hybrydowego składa się sporo czynników. Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, Twoje paznokcie będą w naprawdę dobrej formie! Nie obawiaj się zabiegu, po prostu wybierz godny zaufania gabinet i ciesz się licznymi zaletami manicure hybrydowego!