Sposób na kruche i łamliwe paznokcie

sposób na kruche i łamliwe paznokcieMasz problem z kruchymi i łamliwymi paznokciami? W związku z wykonywaną pracą lub obowiązkami domowymi ciężko Ci zapuścić długie paznokcie? A może potrzebujesz solidnej odbudowy i regeneracji po nieudanej stylizacji? Poznaj skuteczne sposoby na wzmocnienie płytki!

Na kondycję płytki paznokciowej wpływa wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Aby trwale poprawić wygląd i wytrzymałość płytki, warto sprawdzić, czy nie robimy czegoś, co ewidentnie szkodzi paznokciom. Co to może być?

Kruche i łamliwe paznokcie – przyczyny

Do najczęstszych przyczyn pogorszenia się kondycji płytki paznokciowej zaliczamy:

 • dietę ubogą w witaminy i minerały,
 • nieprawidłową pielęgnację paznokci (najczęściej są to błędy podczas obcinania/piłowania paznokci lub wycinania skórek),
 • stosowanie złej jakości kosmetyków (np. lakierów do paznokci),
 • częste moczenie dłoni,
 • częsty kontakt ze szkodliwymi substancjami (np. środki czystości),
 • nieprawidłowo przeprowadzane zabiegi stylizacji,
 • obgryzanie paznokci,
 • urazy mechaniczne,
 • choroby paznokci (np. grzybica),
 • choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca).

Jak wzmocnić słabe paznokcie?

Aby wzmocnić naturalną płytkę paznokci, warto w miarę możliwości ograniczyć wpływ niekorzystnych czynników, które doprowadzają do łamania się paznokci. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek:

 • wzbogać swoją dietę o produkty zawierające witaminy (A, E, z grupy B) i minerały (cynk, miedź, magnez, żelazo i krzem),
 • wszelkie prace domowe i ogrodowe wykonuj w rękawiczkach,
 • jeśli masz pracę, która sprzyja uszkodzeniom płytki, również pamiętaj o odpowiedniej ochronie dłoni,
 • regularnie nakładaj krem do rąk,
 • zabiegi manicure i stylizacji paznokci wykonuj tylko w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych.

Jeśli problem nie znika, warto skonsultować się z kosmetologiem i z dermatologiem.

Intensywna regeneracja paznokci w gabinecie kosmetycznym

Dbasz o paznokcie w domu, ale ich stan nadal pozostawia wiele do życzenia? A może nie masz czasu na codzienną pielęgnację dłoni lub po prostu oczekujesz szybkich i spektakularnych zabiegów? Pora na wizytę w gabinecie kosmetycznym!

manicure ibx Wrocław regeneracja paznokci gabinet kosmetyczny poczucie piękna pedicure ibx Wrocław regeneracja paznokci gabinet kosmetyczny poczucie piękna

Regeneracja paznokci od środka - system IBX

manicure IBX ratunek dla twoich paznokci

W gabinecie Poczucie Piękna wykonujemy skuteczne zabiegi, które widocznie i trwale poprawiają kondycję paznokci. Pierwszym z nich jest system IBX – jedyny zabieg, który wzmacnia paznokcie od środka – zamiast działać wyłącznie na powierzchni płytki, wnika w paznokieć i odbudowuje jego prawidłową strukturę. To prawdziwy przełom w regeneracji paznokci! Polecamy go klientkom z mocno zniszczoną płytką oraz osobom regularnie wykonującym manicure hybrydowy.

System IBX pielęgnuje paznokcie w kilku obszarach. Regeneruje uszkodzoną płytkę, wygładza paznokcie, poprawia ich wygląd i kolor płytki. Zabieg zabezpiecza paznokcie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak detergenty czy produkty do stylizacji paznokci. Przedłuża trwałość manicure hybrydowego i zapobiega powstawaniu białych plamek na paznokciach. System IBX na nowo łączy ze sobą wszystkie warstwy płytki, dzięki czemu znacznie ogranicza problem rozdwajania, łamliwości i zadzierania się paznokci.

Więcej informacji na temat zabiegu regenerującego IBX znajdziesz TUTAJ.


Manicure japoński Wrocław - naturalna pielęgnacja słabych paznokci

Manicure japoński Wrocław – naturalna pielęgnacja słabych paznokci!

Drugim niezwykle skutecznym zabiegiem pielęgnacyjnym jest manicure japoński – bardzo delikatny, przyjemny i relaksujący zabieg oparty o naturalne metody pielęgnacji. Manicure japoński dostarcza paznokciom cennych, naturalnych składników, takich jak witamina A, E, H, prowitamina B5, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza japońskiego. Zabieg wspomaga odbudowę i wzrost paznokci, a także zapobiega rozdwajaniu i łuszczeniu się płytki. Świetnie sprawdza się w przypadku osób z delikatnymi, podatnymi na uszkodzenia paznokciami.

Więcej informacji na temat manicure japońskiego znajdziesz TUTAJ.