Masaż Kobido - droga do piękna!

Masaż Kobido jest jednym z najstarszych japońskich masaży a słowo ,,kobido’’ oznacza ,,drogę do piękna’’. Niegdyś zarezerwowany jedynie dla rodziny cesarskiej w celu przedłużenia młodego wyglądu. Starzenie się skóry rozpoczyna już po 25 roku życia. Zmiana wyglądu skóry jest wynikiem ścieńczenia, wysuszenia i zmian elastyczności spowodowanych zaburzeniami w obrębie struktury:

  • włókien elastycznych,
  • kolagenowych,
  • retikulinowych skóry właściwej oraz w tkance podskórnej,

natomiast utrata konturów twarzy następuje w wyniku hipotrofii tkanki tłuszczowej i hipotonii mięśni mimicznych. Starzenie mięśni twarzy polega  na stopniowym zmniejszaniu się masy mięśniowej, którą zastępuje tkanka tłuszczowa, dochodzi również do rozluźnienia struktur mięśniowych. Mięśnie twarzy są przytwierdzone bezpośrednio do skóry natomiast mięśnie innych partii ciała do kości. W wyniku tego mięśnie tracąc jędrność ciągną skórę w dół.

masaż japoński kobido

Technika masażu Kobido:

Masaż Kobido ma na celu opóźniać proces starzenia oraz niwelować oznaki atrofii skóry dzięki zastosowaniu aż pięciu odpowiednio następujących po sobie technikach:

1. Kobido to masaż tkanek głębokich

Technika masażu tkanek głębokich polega na powolnym, intensywnym wydłużeniu tkanki w celu przywrócenia równowagi w warstwie tkanki łącznej i mięśniach. Masaż likwiduje napięcia oraz zwiększa elastyczność tkanek twarzy, szyi, dekoltu oraz odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa.

2. Kobido to masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny polega na delikatnych, przyjemnych ruchach głaskania na odpowiednio dobranym do potrzeb skóry preparacie. Technika ma na celu wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego relaksu, zniwelowanie uczucia zmęczenia oraz napięć.

3. Kobido to drenaż limfatyczny

Drenaż polega na przepchnięciu limfy do węzłów chłonnych pachowych oraz usprawnienie pracy układu krwionośnego i limfatycznego. Drenaż prowadzi do zniwelowania obrzęków na twarzy oraz zacienień w szczególnie delikatnej okolicy oczu.

4. Kobido to masaż liftingujący

Technika liftingująca polega na naprzemiennym intensywnym drobieniu, oklepywaniu i szczypaniu skóry. Masaż usprawnia mikrokrążenie, stymuluje syntezę fibroblastów a tym samym tworzenie się nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra staje się jędrniejsza, spłycone zostają zmarszczki mimiczne oraz poprawia się struktura tkanki.

5. Kobido to akupresura

Ucisk punktów energetycznych na twarzy ma na celu usprawnienie funkcji całego organizmu. Uciski punktów na czole mają na celu usprawnienie pracy pęcherza moczowego oraz jelita cienkiego, natomiast punkty nad brwiami są odpowiedzialne za prawidłowe działanie serca a przestrzeń między brwiami za funkcję wątroby. Ucisk skroni ma usprawnić funkcję pęcherza moczowego, miejsce pod okiem jest odpowiedzialne za działanie nerek a punkty znajdujące się obok płatków nosa za trzustkę. Ucisk kącików ust ma na celu poprawę aktywności jelita grubego a ucisk brody ma przyczynić się do poprawy funkcji narządów płciowych.

antystarzeniowy masaż japoński kobido

Japoński masaż Kobido - dla kogo?

Japoński masaż jest odpowiedni również dla osób, które obawiają się inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej lub/i mają obawy przed zabiegami igłowymi ale zależy im na wydłużeniu młodego, promiennego wyglądu skóry.

Masaż Kobido jest odpowiedni dla osób zmagających się z:

  • Bólami głowy, karku, napięciami mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa

Przeciążenia mięśni karku i pleców są często konsekwencją długotrwałego stresu, nieprawidłowej postawy podczas pracy przy komputerze oraz za kierownicą auta. Napięcie odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa bardzo często skutkuje bólami napięciowymi głowy oraz ograniczoną ruchomością głowy i obręczy barkowej. W masażu Kobido dzięki zastosowaniu techniki masażu tkanek głębokich odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa niweluje napięcia obręczy barkowej oraz potylicy.

  • Bruksizmem

Bruksizm wynika z parasomni czyli zachowań niepożądanych w ciągu snu. Osoby z tym schorzeniem zmagają się z bólem mięśni, pękającym szkliwem oraz nadwrażliwością zębów i dziąseł. Zgrzytanie i zaciskanie zębów bardzo często doprowadza do dysfunkcji stawu skroniowo – żuchwowego oraz bólów migrenowych głowy. W japońskim masażu Kobido mięśnie szczęki i żuchwy zostają rozluźnione poprzez ruchy rozciągające i wydłużające tkankę. Terapeuta prowadzi również technikę punktów spustowych mięśnia żwacza, mięśni skrzydłowatych oraz mięśnia dwubrzuścowego. Dzięki zastosowaniu techniki masażu tkanek głębokich oraz punktów spustowych dochodzi do rozluźnienia mięśni żwacza oraz poprawy samopoczucia osoby masowanej.

Japoński masaż Kobido jest więc odpowiedni dla ludzi potrzebujących relaksu i wytchnienia jak i dla osób chcących wydłużyć młody, promienny wygląd skóry oraz zniwelować napięcia mięśni twarzy.