Zabiegi antycellulitowe, czy naprawdę działają?

Czy zabiegi antycellulitowe działają?Czy zabiegi antycellulitowe naprawdę działają? Które z nich są bardziej, a które mniej skuteczne? Na jaką technologię warto postawić, żeby uzyskać najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie? Dowiedz się wszystkiego o skuteczności zabiegów antycellulitowych!

Skąd nierówności na mojej skórze?

Cellulit bywa czasami nazywany „pomarańczową skórką”, co w pewnym stopniu sugeruje, że jest to blachy, wyłącznie estetyczny problem. Sprawa jest jednak bardziej poważna, ponieważ zaniedbany cellulit może doprowadzić do poważnych problemów z krążeniem krwi w skórze i wywoływać znaczne dolegliwości bólowe! Jak to możliwe?

Najprościej mówiąc, cellulit jest związany z powstawaniem nieprawidłowości w strukturze tkanki tłuszczowej, którą mamy zgromadzoną pod skórą. Tkankę tłuszczową ma każdy – osoby szczupłe mniej, a osoby z nadwagą więcej. Między innymi właśnie dlatego cellulit występuje u również osób szczupłych.

Im więcej tłuszczu, tym bardziej zniekształca się tkanka tłuszczowa. Tłuszcz jest bowiem zamknięty w specjalnych komórkach, które rozciągając się, naciskają na naczynia krwionośne (gorsze ukrwienie skóry), nerwy (dyskomfort i ból), a także powodują widoczne na powierzchni skóry nierówności. Na powstawanie cellulitu wpływa wiele czynników. Głównym jest oczywiście nieprawidłowa dieta, zawierająca zbyt duże ilości tłuszczu. Duże znaczenie ma również niewielka aktywność fizyczna, a także czynniki hormonalne i generyczne.

Czy można pozbyć się cellulitu i związanych z nim problemów?

Cellulitu można się pozbyć, ale jeśli mamy zamiar osiągnąć taki efekt stosunkowo szybko, trzeba sięgnąć po technologie, które działają w miejscu powstawania cellulitu. Kremy, balsamy i inne kosmetyki, choć są świetnym wsparciem terapii antycellulitowych, nie pomogą nam niestety skutecznie i trwale wyeliminować tego problemu.

Należy również pamiętać, że na skuteczność terapii antycellulitowych duży wpływ ma to, w jaki sposób się odżywiamy, ile wody pijemy i czy jesteśmy choćby w minimalnym stopniu aktywni fizycznie. Nawet krótkie, ale regularne spacery, znacznie zwiększają skuteczność naszych działań zmierzających do zlikwidowania „pomarańczowej skórki” oraz utrwalają to, co już udało nam się osiągnąć.

Które technologie dają najlepsze, trwałe rezultaty?

lipomax zabiegi wyszczyplające na ciałoMasaż próżniowy nie bez powodu zyskał tytuł jednego z najskuteczniejszych zabiegów antycellulitowych. Dzięki zastosowaniu podciśnienia możemy intensywnie masować głębokie warstwy skóry, działając w miejscu, w którym zlokalizowany jest cellulit. Specjalna głowica wyposażona w sześć obracających się kul umożliwia rozbicie tkanki tłuszczowej, usprawnienie krążenia krwi w skórze, dotlenienie i usunięcie szkodliwych produktów przemiany materii.

Oprócz właściwości antycellulitowych zabieg perfekcyjnie ujędrnia, modeluje i stymuluje regenerację skóry. Podobny mechanizm działania wykorzystujemy w trakcie antycellulitowych masaży bańką chińską. Tutaj jednak potrzeba nieco większej ilości i częstotliwości zabiegów. Masaż próżniowy pozwala uzyskać oczekiwany efekt szybciej, czasami już nawet po czwartym zabiegu!

Drugą niezwykle skuteczną technologią walki z cellulitem są fale radiowe. Mechanizm działania tego zabiegu jest zupełnie inny, ponieważ nie masujemy skóry, a intensywnie ją nagrzewamy. Dzięki wykorzystaniu odpowiednio dobranej fali możemy wytworzyć ciepło w podskórnej tkance tłuszczowej, bez ryzyka rozgrzania naskórka. Zabieg jest więc bardzo komfortowy – praktycznie nie czujemy, że cokolwiek się dzieje, a dzieje się bardzo dużo!

Wzrost temperatury tkanki tłuszczowej skutkuje uszkodzeniem struktury komórek tłuszczowych i uwolnieniem tłuszczu, który jest później usuwany z organizmu. Wysoka temperatura dodatkowo stymuluje regenerację skóry, dzięki czemu może zostać odbudowana jej struktura naruszona przez „rozpychające się” komórki tłuszczowe. Efektem zabiegu jest więc nie tylko wygładzenie, ale również ujędrnienie, odżywienie, dotlenienie i odmłodzenie skóry, a także widoczna utrata centymetrów w obwodach. Zabieg z falami radiowymi zapobiega także jednej z największych bolączek osób odchudzających się – nadmiarowi skóry, który pozostaje po utraconych kilogramach.


SPRAWDZONE SPOSOBY NA CELLULIT

 

Technologie łączone – jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej!

Najbardziej spektakularne efekty redukcji cellulitu można uzyskać, korzystając z urządzeń, które łączą w jednym zabiegu kilka skutecznych technologii. Tak właśnie jest z urządzeniem Lipomax Plus, które wykorzystuje opisany wcześniej masaż próżniowy, fale radiowe i dodatkowo podczerwony laser biostymulujący, który przyspiesza krążenie krwi w skórze, poprawia jej odżywienie i w naturalny sposób stymuluje metabolizm. Korzystając z zabiegów Lipomax Plus, uzyskujemy spektakularne efekty redukcji cellulitu i dodatkowo zmniejszenie obwodów od 2 do nawet 7 centymetrów!

Chcesz wiedzieć, która z technologii pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty w Twoim przypadku? Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem, który opracuje dla Ciebie indywidualny plan walki z cellulitem!

 

 

Powiązane Artykuły

Czy jestem na nie zdana? O rozstę...
Czy jestem na nie zdana? O rozstę... Kobieta przez całe życie jest otoczona przez wielu wrogów idealnej urody. Zmarszczki, niepotrzebne kilogramy, cellulit, stany zapalne i wreszcie - rozstępy...
Jak pielęgnować skórę z AZS?
Jak pielęgnować skórę z AZS? Jakie kosmetyki stosować w przypadku atopowego zapalenia skóry? Czego bezwzględnie unikać, żeby nie zaostrzyć uciążliwych objawów choroby? Dowiedz się wszy...
Nawilżam i nawilżam, a ona wciąż ...
Nawilżam i nawilżam, a ona wciąż ... Dlaczego kremy nawilżające pomagają tylko na chwilę? Czy można zrobić coś, co naprawdę skutecznie przywróci skórze optymalny poziom nawilżenia? Czym różni ...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.