Co charakteryzuje profesjonalną kosmetyczkę?

Poczucie piekna 05Najczęściej wybierając salon kosmetyczny bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak jego lokalizację, zakres oferty, godziny otwarcia, łatwość nawiązania kontaktu, czyste wnętrze czy nowoczesny i dobry sprzęt. Najważniejszym czynnikiem determinującym wybór salonu powinna być jednak jednostka ludzka. W tym przypadku jest to kosmetyczka / kosmetolog. Co zatem wyróżnia kosmetyczkę w pełni profesjonalną od reszty?

 

Odpowiednie kwalifikacje

Zawód kosmetyczki powinny wykonywać tylko te osoby, które są właściwie przeszkolone. Nieprofesjonalne jest prowadzenie takich gabinetów przez "specjalistki", które są jedynie po 3-miesięcznym kursie kosmetycznym. Wybierać należy punkty, w których kosmetyczki mają ukończone dwuletnie studium kosmetyczne bądź trzyletnią wyższą szkołę kosmetyczną, otrzymując w zamian odpowiednio tytuł technika usług kosmetycznych lub licencjat kosmetologii. Szeroki zakres wiedzy pozwala jej wówczas nie tylko przeprowadzać zabiegi w pełni profesjonalnie, ale i odpowiedzieć klientce na wszystkie nurtujące ją pytania.

Szkolenia zawodowe

Ważne, aby kosmetyczka szkoliła się w swoim zawodzie i poszerzała swój warsztat pracy. Tym bardziej, że obecnie techniki kosmetyczne szybko idą do przodu, a w katalogu pojawiają się coraz to nowsze i efektywniejsze zabiegi. Profesjonalna kosmetyczka będzie dążyć do pogłębienia swojej wiedzy i zwiększenia doświadczenia, biorąc udział w sympozjach kosmetycznych czy sesjach naukowo-warsztatowych.

Higiena osobista

Trudno zaufać kosmetyczce, która nie potrafi zadbać o samą siebie. Powinien ją cechować schludny wygląd i kultura osobista. Profesjonalistka całą swoją uwagę skupi tylko na klientce, nie wdając się z nią w plotki. Najważniejsze, aby na fotelu kosmetycznym odczuwać zrelaksowanie i zaufanie względem fachowca, a nie zażenowanie i niepewność. 

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? POLUB NASZĄ STRONĘ FB

 

Powiązane Artykuły

Nie od razu Kraków zbudowano...
Nie od razu Kraków zbudowano... Wybierasz się na zabieg do gabinetu kosmetycznego? Jak myślisz, ile trzeba będzie zaczekać na efekty? Zobaczysz je od razu, czy może dopiero za kilka dni l...
Jak często wykonywać zabiegi, żeb...
Jak często wykonywać zabiegi, żeb... Czy jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym wystarczy, aby pozbyć się problemów skórnych? Dlaczego niektóre zabiegi trzeba wykonywać w serii? Skąd wiadomo, ż...
Po czym poznać profesjonalny gabi...
Po czym poznać profesjonalny gabi... Na każdym osiedlu znajdziemy kilka lub nawet kilkadziesiąt gabinetów kosmetycznych. Jak sprawdzić, czy wybrany przez nas gabinet rzeczywiście oferuje usług...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.