Co charakteryzuje profesjonalną kosmetyczkę?

Poczucie piekna 05Najczęściej wybierając salon kosmetyczny bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak jego lokalizację, zakres oferty, godziny otwarcia, łatwość nawiązania kontaktu, czyste wnętrze czy nowoczesny i dobry sprzęt. Najważniejszym czynnikiem determinującym wybór salonu powinna być jednak jednostka ludzka. W tym przypadku jest to kosmetyczka / kosmetolog. Co zatem wyróżnia kosmetyczkę w pełni profesjonalną od reszty?

 

Odpowiednie kwalifikacje

Zawód kosmetyczki powinny wykonywać tylko te osoby, które są właściwie przeszkolone. Nieprofesjonalne jest prowadzenie takich gabinetów przez "specjalistki", które są jedynie po 3-miesięcznym kursie kosmetycznym. Wybierać należy punkty, w których kosmetyczki mają ukończone dwuletnie studium kosmetyczne bądź trzyletnią wyższą szkołę kosmetyczną, otrzymując w zamian odpowiednio tytuł technika usług kosmetycznych lub licencjat kosmetologii. Szeroki zakres wiedzy pozwala jej wówczas nie tylko przeprowadzać zabiegi w pełni profesjonalnie, ale i odpowiedzieć klientce na wszystkie nurtujące ją pytania.

Szkolenia zawodowe

Ważne, aby kosmetyczka szkoliła się w swoim zawodzie i poszerzała swój warsztat pracy. Tym bardziej, że obecnie techniki kosmetyczne szybko idą do przodu, a w katalogu pojawiają się coraz to nowsze i efektywniejsze zabiegi. Profesjonalna kosmetyczka będzie dążyć do pogłębienia swojej wiedzy i zwiększenia doświadczenia, biorąc udział w sympozjach kosmetycznych czy sesjach naukowo-warsztatowych.

Higiena osobista

Trudno zaufać kosmetyczce, która nie potrafi zadbać o samą siebie. Powinien ją cechować schludny wygląd i kultura osobista. Profesjonalistka całą swoją uwagę skupi tylko na klientce, nie wdając się z nią w plotki. Najważniejsze, aby na fotelu kosmetycznym odczuwać zrelaksowanie i zaufanie względem fachowca, a nie zażenowanie i niepewność. 

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? POLUB NASZĄ STRONĘ FB