Po czym poznać profesjonalny gabinet kosmetyczny?

profesjonalny gabinet kosmetyczny wyglądJak znaleźć gabinet kosmetyczny, w którym pracują profesjonaliści? Po czym poznać, że mamy do czynienia z zabiegami na najwyższym poziomie? Jak sprawdzić, czy osoby, które będą się nami zajmować, mają odpowiednie kompetencje i wreszcie, jak upewnić się, czy gabinet przestrzega najwyższych standardów higieny? Dowiedz się, po czym poznać profesjonalny gabinet kosmetyczny!

Jak wygląda profesjonalny gabinet kosmetyczny?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest czystość. Gabinet kosmetyczny to miejsce, w którym wykonywane są zabiegi wymagające najwyższych standardów higieny. Jeśli już na pierwszy rzut oka widać zaniedbania w tym zakresie, na pewno nie warto korzystać z usług takiego miejsca.

Oprócz ogólnej czystości warto mieć na uwadze standardy higieny w zakresie przygotowania do zabiegu. Jednorazowe akcesoria i sterylnie zapakowane narzędzia to absolutna konieczność! Świadomość w zakresie dezynfekcji i sterylizacji sprzętu jest coraz większa, jednak niestety nadal zdarzają się gabinety, w których jednorazowe pilniczki stosuje się kilka razy, a zamiast profesjonalnej sterylizacji, sprzęt wielorazowy jest jedynie moczony w płynie do dezynfekcji... Takie podejście jest nie tylko nieprofesjonalne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia!

Kto pracuje w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

pracownicy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym poczucie pięknaStan higieniczny gabinetu pośrednio świadczy o profesjonalizmie pracujących w nim osób. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, żeby sprawdzić czy osoby, które będą się nami zajmować, mają odpowiednie kwalifikacje? Zanim wybierzesz się do gabinetu, sprawdź czy na stronie internetowej znajdują się informacje o kwalifikacjach pracowników. Ważne jest odpowiednie wykształcenie, doświadczenie, a także nieustanne zwiększanie umiejętności na specjalistycznych szkoleniach. Najlepszym potwierdzeniem kwalifikacji specjalisty jest zamieszczenie na stronie www posiadanych dyplomów i certyfikatów.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy gabinet dba o swoją stronę internetową, aktualizuje ją, publikuje porady dla klientek. Osoby pewne swojej wiedzy, chętnie dzielą się nią z innymi. Zależy im na edukacji klientów, która jest pierwszym krokiem do odpowiedniej profilaktyki. Dobry gabinet opiekuje się swoimi klientkami po to, aby uniknąć wystąpienia problemów estetycznych lub uchwycić problem na samym początku. Tylko takie podejście gwarantuje najlepsze efekty zabiegowe.


Jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa z kosmetologiem?

pierwsza rozmowa z kosmetologiem jak powinna wygladacAby opisać, jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa z kosmetologiem, możemy porównać tę sytuację do wizyty w gabinecie lekarskim. Nie ma mowy o wyleczeniu pacjenta bez zebrania szczegółowego wywiadu i dokładnego badania. Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku pierwszej wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Zanim przystąpimy do wykonania zabiegu, przeprowadzamy z klientką szczegółową rozmowę na temat codziennych zwyczajów pielęgnacyjnych, problemów estetycznych, dotychczasowych metod terapii, efektów wykonywanych zabiegów, reakcji skóry na stosowane kosmetyki, stanu zdrowia, a także oczekiwań klientki. Kolejnym etapem jest cyfrowa analiza skóry i jej problemów – zmiany skórne oglądamy w dużym powiększeniu na monitorze LCD. W oparciu o zebrane informacje ustalamy indywidualną ścieżkę pielęgnacji, dobierając zabiegi tak, aby w jak najkrótszym czasie osiągnąć maksymalne możliwe efekty.

Indywidualne podejście do klienta to jeden z najważniejszych wskaźników, które warto mieć na uwadze wybierając gabinet kosmetyczny. Tylko wtedy mamy gwarancję, że wykonywane zabiegi są w 100% dopasowane do naszych potrzeb, a zainwestowane pieniądze są wykorzystane z maksymalną efektywnością.

 

Dowiedz się więcej o bezpłatnej konsultacji kosmetycznej