Nie od razu Kraków zbudowano...

 

efekty zabiegów kosmetycznychNIE OD RAZU KRAKÓW ZBUDOWANO, CZYLI JAK DŁUGO MUSISZ CZEKAĆ NA EFEKTY ZABIEGÓW KOSMETYCZNYCH?

Wybierasz się na zabieg do gabinetu kosmetycznego? Jak myślisz, ile trzeba będzie zaczekać na efekty? Zobaczysz je od razu, czy może dopiero za kilka dni lub tygodni? Czy cały proces da się jakoś przyspieszyć? Czy uzyskany rezultat można zatrzymać na dłużej? Pewnie zależy Ci na tym, aby świetnie wyglądać przez cały czas… Poznaj szczere odpowiedzi na te ważne pytania!

Chcesz przebiec maraton, a może zbudować dom? Planując takie przedsięwzięcie zakładasz, że będzie Ci potrzebny czas. W tej chwili jeszcze dokładnie nie wiesz jaki, ale pewnie skonsultujesz się z kimś, kto jest ekspertem w dziedzinie biegania lub budownictwa. Twój zaufany specjalista wypyta Cię o szczegóły: Twoje możliwości, przygotowania, plany. Wspólnie ustalicie plan działania i określicie możliwy czas realizacji projektu, z zastrzeżeniem, że podane terminy mogą ulec nieznacznej modyfikacji. Brzmi logicznie, prawda? Dlaczego w ten sam sposób nie podchodzimy do kwestii związanych z pielęgnacją urody? Zwykle oczekujemy błyskawicznych, spektakularnych i jednocześnie wyjątkowo trwałych rezultatów, chociaż tak naprawdę gdzieś w głębi duszy jesteśmy świadomi, że to niemożliwe…


Pielęgnację trzeba zaplanować!

Jeśli oczekujemy naprawdę dobrych i trwałych efektów pielęgnacji, cały proces należy przemyśleć i zaplanować. Zajmuje się tym kosmetolog, który podczas bezpłatnej konsultacji kosmetycznej wykonuje kompleksową analizę komputerową skóry i określa cele planowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Kolejny krok to rozpisanie szczegółowego planu, który obejmuje informacje na temat zabiegów w gabinecie oraz pielęgnacji domowej. Znajdują się w nim informacje na temat rodzaju, ilości i częstotliwości wykonywanych zabiegów oraz stosowanych kosmetyków. Plan zawsze jest tworzony indywidualnie, w odpowiedzi na specyficzne potrzeby konkretnej skóry. Wiemy co, w jakim czasie i w jaki sposób chcemy osiągnąć. Wiemy jakich efektów możemy się spodziewać i co najważniejsze, co zrobić, żeby w naturalny sposób te efekty wzmocnić.

pielęgnacja domowaNa efekty nie czekaj bezczynnie!

Każdy zabieg kosmetyczny ma jasno określony czas oczekiwania na efekty, który u poszczególnych osób może się nieznacznie różnić, niemniej jednak zwykle nie są to duże rozbieżności. Istnieją problemy estetyczne, w przypadku których poprawę kondycji skóry zaobserwujemy natychmiast po zabiegu, w innym przypadku na rezultaty przyjdzie nam poczekać nawet kilka tygodni, szczególnie jeśli mówimy o zabiegach wykonywanych w serii. Bardzo ważna jest cierpliwość i stosowanie się do zaleceń kosmetologa. Jeśli chcesz, aby efekt pojawił się szybciej i był bardziej widoczny, zastosuj się do poniższych wskazówek:

  • Jeśli specjalista zaleci wykonanie serii zabiegów, trzymaj się tego – niektóre zabiegi nie zadziałają jeśli zostaną wykonane pojedynczo (np. trwała depilacja). Przed zabiegiem zawsze otrzymasz konkretną informację czy wystarczy jedna wizyta, czy trzeba zdecydować się na całą serię.
  • Po każdym zabiegu otrzymasz szczegółowe wskazówki na temat pielęgnacji domowej – ważne, aby robić dokładnie to co zalecił specjalista. Są osoby, które lekceważą zalecenia, zdarzają się również przypadki osób, które chcą przedobrzyć i np. zbyt często nakładają kremy. Przesada w każdą ze stron jest niewskazana.
  • Dieta to bardzo ważny element pielęgnacji skóry. Szczególnie istotne jest picie odpowiedniej ilości wody, zdrowe odżywianie (warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze) i unikanie używek (kawa, cukier, fast-food).
  • Twój organizm to system naczyń połączonych – zadbaj o ruch, sen, staraj się ograniczyć lub przynajmniej odreagować stres. Naprawdę nie doceniamy, jak duże znaczenie dla naszego zdrowia i urody ma zrównoważony i aktywny styl życia.

Pamiętaj, że o skórę dbamy nie tylko podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym czy wieczornego seansu w łazience, ale tak naprawdę przez cały czas. Im bardziej troszczymy się o nasze ciała i umysły, tym lepsze efekty wszelkich wykonywanych przez nas zabiegów kosmetycznych.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? POLUB NASZĄ STRONĘ FB

 

Powiązane Artykuły

Skuteczne zabiegi na trądzik - kt...
Skuteczne zabiegi na trądzik - kt... Szukasz skutecznego zabiegu na nawracający trądzik, ale nie wiesz co wybrać? Sprawdź, które z profesjonalnych zabiegów pozwolą Ci ograniczyć ilość nieestet...
Jak pozbyć się trądziku?
Jak pozbyć się trądziku? Trądzik kojarzy się głównie z okresem dojrzewania, ale wbrew pozorom dokucza on także osobom dorosłym, najczęściej po „trzydziestce”. Co decyduje o ty...
Blizny po trądziku. Jak się ich p...
Blizny po trądziku. Jak się ich p... Dla wielu osób blizny potrądzikowe są niechcianym przypomnieniem tego bolesnego i uciążliwego stanu. Jednak okazuje, że można się ich pozbyć! Jak pozbyć...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.