Czy oczyszczanie manualne jest skuteczne i bezpieczne?

czy oczyszczanie manualne jest skuteczne i bezpieczneOczyszczanie manualne – dla jednych zabieg niemal historyczny, dla innych stara, ale sprawdzona i wciąż używana metoda. Jak jest naprawdę? Czy ręczne oczyszczanie skóry ma sens w czasach ogromnej różnorodności sprzętu i kosmetyków o działaniu oczyszczającym?

Oczyszczanie manualne to jeden z najpopularniejszych i najbardziej podstawowych zabiegów kosmetycznych, który królował w ofercie salonów piękności przez wiele lat. Wraz z rozwojem kosmetologii i technologii pojawiły się również inne zabiegi oczyszczające. Większość gabinetów zaczęła stopniowo odchodzić od oczyszczania manualnego na korzyść nowych metod takich jak:

  • peeling kawitacyjny,
  • mikrodermabrazja,
  • peelingi chemiczne,
  • oxybrazja i inne.

Czy w tej sytuacji oczyszczanie manualne nie ma już racji bytu? Czy gabinety, które nadal stosują ten zabieg, powinny być postrzegane jako te, które nie idą z duchem czasu?


Czy oczyszczanie manualne ma wady?

Oczyszczanie manualne ma pewne wady, w związku z czym w miarę pojawiania się nowych metod, stopniowo zaczęto od niego odchodzić. Ręczne usuwanie niedoskonałości to dla skóry spore obciążenie. W skrajnych przypadkach po zabiegu mogą zostać ślady w postaci drobnych przebarwień lub blizn. Oczywiście najczęściej dzieje się tak, jeśli „wyciskamy się” sami w warunkach domowych. Profesjonalista wie, na co może sobie pozwolić, aby pomóc skórze jednocześnie jej nie szkodząc. Nie zmienia to jednak faktu, że w porównaniu z innymi dostępnymi metodami oczyszczania, oczyszczanie manualne jest dość obciążającym zabiegiem. Nie rozwiązuje również w pełni problemu.

Niedoskonałości powstają przecież również dlatego, że na skórze znajduje się zbyt dużo martwego naskórka, który zatyka ujścia gruczołów łojowych. Manualnie jesteśmy w stanie oczyścić jedynie konkretne zmiany, nie usuniemy jednak martwego naskórka z całej powierzchni skóry. W tym celu stosujemy inne metody, które oferują również dodatkowe działanie, np. antybakteryjne, normalizujące, stymulujące krążenie krwi czy odżywcze.

Czy z oczyszczania manualnego należy zrezygnować?

Co do zasady tak – istnieje wiele skuteczniejszych metod oczyszczania skóry. Warto jednak zaznaczyć, że są sytuacje, w których ręczne usuwanie niedoskonałości okazuje się niezbędne, aby dokładnie doczyścić skórę po innym zabiegu. Właśnie dlatego czasami stosujemy je jako uzupełnienie kawitacji, oxybrazji lub peelingów chemicznych.

Współczesna kosmetologia stawia przede wszystkim na indywidualne podejście i takie łączenie zabiegów, które pozwala u danej osoby osiągnąć maksymalne efekty terapii. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja skóra była w świetnej formie, wybieraj gabinety, które nie korzystają wyłącznie z gotowych schematów, ale również łączą różne terapie w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Niezbędna jest również kompleksowa analiza stanu skóry i przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetyczną do naszego gabinetu Poczucie Piękna!

 

 

Powiązane Artykuły

Peeling chemiczny, który możesz w...
Peeling chemiczny, który możesz w... Kwas ferulowy to prawdziwy przełom w kosmetologii – peeling kwasowy, który można wykonywać przez cały rok! Świetnie likwiduje zmarszczki, przebarwienia i u...
Jak pozbyć się trądziku?
Jak pozbyć się trądziku? Trądzik kojarzy się głównie z okresem dojrzewania, ale wbrew pozorom dokucza on także osobom dorosłym, najczęściej po „trzydziestce”. Co decyduje o ty...
Dlaczego mam trądzik różowaty? Pr...
Dlaczego mam trądzik różowaty? Pr... Zaczerwienienie, pieczenie i drobne krostki w centralnej części twarzy (na czole, nosie, policzkach, brodzie) to może być trądzik różowaty. Jakie są jego p...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.