KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tkwi sekret?

Koreańska pielęgnacja – na czym polega? Czy jest lepsza niż ta stosowana przez Europejki? Sprawdź co zrobić, żeby Twoja skóra nawet bez makijażu wyglądała świetnie!

Koreańska pielęgnacja - na czym polega?

Koreańska pielęgnacja - w czym tkwi sekret?Dla wielu kobiet w Polsce dbanie o urodę jest obowiązkiem. Czasami przyjemnym, czasami męczącym, czasami zbędnym… Niemniej jednak często podchodzimy do sprawy na zasadzie: muszę iść do kosmetyczki, powinnam zrobić peeling, muszę nałożyć maseczkę. Osoby, które z urodowych rytuałów czerpią prawdziwą przyjemność, nadal jeszcze stanowią w naszym społeczeństwie mniejszość.

W Korei panuje zupełnie inne podejście do tematów związanych z pielęgnacją urody. Tamtejsze kobiety są od dziecka uczone, że codzienne dbanie o skórę to nieodłączny element planu dnia. Rytuał kojarzący się z relaksem, czasem dla siebie. Pielęgnacja to również sposób myślenia, który wpisuje się tam w całą filozofię życiową. Oczyszczanie, krem, maska, ale również odpoczynek, dieta, strój – dopiero połączenie tych wszystkich elementów powoduje, że naprawdę dbamy o urodę.

Oczywiście są to pewne uproszczenia, przecież w Polsce również jest mnóstwo kobiet, które czerpią przyjemność z dbania o siebie i starają się zachowywać dobrą formę we wszystkich wymienionych obszarach. Tutaj jednak chodzi o coś więcej. O wielowiekową tradycję, o pewne rytuały wpajane już od dziecka, a także o podejście, które największy nacisk kładzie na profilaktykę. U nas nadal bywa z tym różnie.

Często zgłaszamy się do specjalisty dopiero w momencie, w którym mamy jakiś problem. Zależy nam zwykle na jego szybkim rozwiązaniu, odrobinę mniej na wprowadzeniu zmian, które uchronią nas przed ponownym wystąpieniem problemu. W dużej mierze ma to pewnie związek z naszą sytuacją ekonomiczną. Niemniej jednak dobrej jakości kosmetyki i specjalistyczna wiedza dotycząca profilaktyki zdrowia są obecnie coraz bardziej dostępne. Warto przyjrzeć się jak do tego tematu podchodzą Koreanki i wykorzystać ich wielowiekowe doświadczenia!


Koreańska pielęgnacja krok po kroku

koreanska pielegnacja krok po krokuJuż sam proces oczyszczania skóry jest znacznie bardziej skomplikowany niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajone. Nie wystarczy przetrzeć twarz płynem micelarnym. Koreanki stosują kilka produktów na bazie wody i olejków, które powinny być stosowane w ściśle określonej kolejności. Na porządku dziennym jest codzienne używanie peelingów i masek. Warto jednak zaznaczyć, że są to peelingi znacznie delikatniejsze niż większość produktów dostępnych w Polsce. Nieodłącznym elementem koreańskiej pielęgnacji jest także stosowanie masek w płacie z różnymi egzotycznymi dla nas składnikami aktywnymi.

Na pielęgnację urody według zaleceń koreańskich trzeba poświęcić odrobinę więcej czasu, niemniej jednak nie jest to czas stracony. Koreanki prawie w ogóle się nie malują. Ich cera wygląda świetnie nawet bez makijażu, właśnie dzięki regularnej, kompleksowej pielęgnacji. Bardzo ważna jest również codzienna ochrona przeciwsłoneczna. Opalona cera jest w Korei oznaką braku troski o własne zdrowie i wygląd. Z naszego punktu widzenia to nadal dość egzotyczne podejście, niemniej jednak wszelkie badania naukowe potwierdzają, że słońce jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za problemy z cerą i powstawanie zmarszczek.

Chcesz zgłębić tajemnicę urody Koreanek i przetestować oryginalne kosmetyki, które sprawiają, że makijaż przestanie Ci być potrzebny? W naszym gabinecie znajdziesz najskuteczniejsze kosmetyki wprost z Korei! Podpowiemy Ci również jak w prosty sposób wykorzystać siłę drzemiącą w koreańskich rytuałach pielęgnacyjnych!

 

 

Powiązane Artykuły

Które zabiegi warto zrobić pod ko...
Które zabiegi warto zrobić pod ko... Po urlopie Twoja skóra jest w gorszej formie? Sprawdź, które zabiegi przywrócą jej optymalny poziom nawilżenia i pomogą odzyskać witalność! Oto krótki pora...
Nie od razu Kraków zbudowano...
Nie od razu Kraków zbudowano... Wybierasz się na zabieg do gabinetu kosmetycznego? Jak myślisz, ile trzeba będzie zaczekać na efekty? Zobaczysz je od razu, czy może dopiero za kilka dni l...
Rozszerzone pory i zaskórniki - f...
Rozszerzone pory i zaskórniki - f... Czy zaskórniki i rozszerzone pory to problem, z którym należy walczyć? Czy jest na nie skuteczne lekarstwo? A może trzeba po prostu do nich przywyknąć? ...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.