5 faktów - Jak wybrać współczynnik SPF?!

Masz już krem z filtrem przeciwsłonecznym? Czy wiesz jak dobrać odpowiednio wysoką wartość współczynnika SPF? Czy najwyższe filtry przeciwsłoneczne trzeba stosować wyłącznie na plaży? Jak często należy powtarzać aplikację, żeby kosmetyk cały czas wykazywał odpowiednie działanie? Poznaj 5 bardzo istotnych, wciąż mało znanych faktów na temat dobierania kosmetyków przeciwsłonecznych!

Gabinet kosmetyczny Wrocław - 5 faktów na temat kremów z filtrem

FAKT 1 – Wysokość ochrony przeciwsłonecznej należy dobierać indywidualnie

Innej ochrony będziemy potrzebować, jeśli wybieramy się na krótki spacer, a innej w momencie w którym planujemy spędzić cały dzień na świeżym powietrzu. Kluczowa jest wartość współczynnika SPF, który informuje nas o tym, jak długo możemy przebywać wystawieni na działanie promieni słonecznych bez ryzyka poparzenia skóry.

PRZYKŁAD:

Aby sprawdzić czas działania kosmetyku z filtrem (np. SPF 30), należy pomnożyć wartość SPF (czyli w tym przypadku 30) przez 5 minut. Uzyskany wynik będzie czasem bezpiecznego przebywania na słońcu po aplikacji filtra:

SFP 30: 30 x 5 min= 150 min

Jak widać, krem oznaczony SPF 30 zapewni nam 150 minut bezpiecznego przebywania na słońcu.

Oprócz czasu przebywania na świeżym powietrzu ważny jest również typ oraz aktualny stan skóry. Innej ochrony wymaga jasna, piegowata skóra, a innej ciemna, niemal oliwkowa karnacja. Wszystko zależy od tego jak reagujemy na nadmierną ekspozycję na promieniowanie. Jeśli skóra łatwo się czerwieni i ulega poparzeniom, będzie potrzebowała staranniejszej ochrony niż skóra, która opala się trudniej. Osoby z cerą wrażliwą, skłonną do alergii, a także z cerą tłustą, która nie toleruje tłustych kosmetyków, powinny wybierać naturalne filtry mineralne, które są znacznie lżejsze i bardziej przyjazne dla skóry.

kosmetyczka Wrocław - Jakie kosmetyki do opalania

FAKT 2 – Aby utrzymać skuteczność filtra, należy powtarzać aplikację

Jak już wiesz, filtr SPF 30 działa przez 150 minut od aplikacji, a więc przez 2,5 godziny. Jeśli planujesz spędzić na dworze więcej czasu, kosmetyk należy wziąć ze sobą i nałożyć go ponownie. Jeśli tego nie zrobisz, Twoja skóra będzie narażona na poparzenie i inne negatywne skutki działania promieniowania UV takie jak: powstawanie przebarwień, odwodnienie czy przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Aplikację kosmetyku z filtrem należy ponawiać również po kąpieli lub intensywnej aktywności fizycznej. Kosmetyk zniknie ze skóry wraz z wodą lub potem.

FAKT 3 – Równie ważna jak wysokość filtra jest ilość nałożonego kosmetyku

Aby nasze wyliczenia znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości należy dopilnować, żeby nałożyć odpowiednią ilość kosmetyku. Jeśli kremu będzie za mało, ochrona przeciwsłoneczna automatycznie będzie słabsza. Co to znaczy odpowiednia ilość? Zgodnie z zaleceniami np. na twarz powinno przypadać 1,15-1,5 ml produktu podczas jednorazowej aplikacji, czyli mniej więcej tyle, ile zmieści się na 1/3 łyżeczki od herbaty. Warto zadbać o to, żeby stosowane przez nas kosmetyki zapewniały ochronę zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA.

Salon urody Wrocław - Kosmetyki, a opalanie

FAKT 4 – Ochrona przeciwsłoneczna to nie tylko kosmetyki z filtrem

Latem, oprócz regularnego stosowania kosmetyków z filtrem UV warto dodatkowo rozważyć suplementację beta-karotenu, który pomaga uzyskać zdrową i delikatną opaleniznę. Dodatkowo beta-karoten ma świetne właściwości ochronne – pomaga zapobiegać alergiom i pokrzywce posłonecznej, wspomaga regenerację komórek, przywraca równowagę wodno-lipidową i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

FAKT 5 – Nie warto popadać w skrajności

Zarówno unikanie ochrony przeciwsłonecznej, jak również stosowanie na całe ciało przez cały rok filtrów SPF 50 nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że kosmetyki, chociaż przebadane i bezpieczne, są jednak dla naszej skóry pewnym obciążeniem. Narzędziem, które ma spełniać określoną funkcję, a spełnia ją tylko wtedy, jeśli jest stosowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Jeśli nadal masz wątpliwości jaka ochrona przeciwsłoneczna będzie najlepsza w Twoim przypadku, zapraszamy Cię serdecznie na konsultację do naszego gabinetu. Pomożemy Ci dobrać kosmetyki, które będą dopasowane do rodzaju i aktualnej kondycji Twojej skóry, a także rozpiszemy szczegółowe zalecenia dotyczące częstotliwości stosowania i ilości produktu, którą należy nakładać na skórę. 

 

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO? POLUB NASZĄ STRONĘ FB

 

Powiązane Artykuły

Krem z filtrem. Czy się opalę?
Krem z filtrem. Czy się opalę? "Nie stosuję kremów z filtrem, bo się nie opalę” - jest to stwierdzenie, które każdy kosmetolog... "Nie stosuję kremów z filtrem, bo się nie opalę” - je...
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk...
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk... Koreańska pielęgnacja – przejściowa moda, czy może trwały trend warty naśladowania? Dowiedz się na czym polega! Sprawdź, które zasady koreańskiej pielęgnac...
Kosmetyk, kosmoceutyk czy dermoko...
Kosmetyk, kosmoceutyk czy dermoko... Jak wybrać odpowiedni preparat spośród tysięcy dostępnych na rynku kosmetyków? Czy kosmeceutyki i dermokosmetyki oferują lepsze działanie niż tradycyjne ko...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.