Wodór w służbie piękna - nowe odkrycie! (część 1/3)

wodór gaz w służbie pięknaWodór - poznajmy go bliżej

Wodór jest to jeden z naturalnych pierwiastków chemicznych. Mikrocząsteczki wodoru są bardzo lekkie i niedostrzegalne dla ludzkiego wzroku. Na naszej planecie jest go niewiele. Zatem narażeni na permanentny stres oksydacyjny - czyli zaburzenie równowagi pomiędzy oksydantami i antyoksydantami - obserwujemy przyspieszone starzenie. Natomiast w ostatnich latach naukowcy dowiedli, że maleńkie cząsteczki wodoru nie tylko potrafią wnikać w głębsze partie skóry, ale również spowalniają procesy starzenia i są świetnym nośnikiem substancji aktywnych. Ze względu na niewielki rozmiar i masę bez problemów przenikają one przez skórę. Powstała innowacyjna technologia, za pomocą której możemy nasycać wodorem wodę lub gaz i w ten sposób wykorzystywać je do zabiegów pielęgnacyjnych oraz o działaniu anty-aging. Wodór świetnie wychwytuje wolne rodniki ze skóry, neutralizuje je oraz chroni komórki skóry.

Wolne rodniki - czy powinniśmy się ich obawiać?

Wolne rodniki tlenowe powodują uszkodzenia komórek skóry, a w efekcie przyspieszają procesy starzenia. Utleniają i upośledzają funkcje komórek. Przyczyniają się do powstawania osłabionych komórek potomnych. A w konsekwencji mogą powodować powstawanie różnych chorób i dolegliwości.

Aktywny wodór silnym antyoksydantem!

aktywny wodór silnym antyoksydantem w terapii wodorowejNowatorskim rozwiązaniem, które chroni komórki przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników, są cząstki wodoru. Podczas zabiegu kosmetycznego wprowadzane są do komórek, dzięki czemu neutralizują działanie wolnych rodników i naprawiają uszkodzenia przez nie wyrządzone. Wodór jest najsilniejszym antyoksydantem, który pomaga w zwalczaniu wielu schorzeń. Doskonale sprawdza się w łagodzeniu problemów skórnych i poprawie kondycji skóry. Koreańscy naukowcy z uniwersytetu Dankok opracowali innowacyjną technologię. Wykorzystuje ona wodę nasyconą cząsteczkami wodoru. Niezwykła popularność tej nowatorskiej i bezbolesnej technologii sprawia, że również i w Face & Body Institute Poczucie Piękna we Wrocławiu wprowadzamy to urządzenie, by zapewniać naszym klientkom jak najwyższe standardy pielęgnacji skóry.

Ta innowacyjna technologia wykorzystująca wodór w zabiegach kosmetologicznych kompleksowo pielęgnuje skórę i:

  • głęboko oczyszcza
  • odświeża
  • nawilża
  • reguluje wydzielanie sebum
  • koi trądzik
  • rewitalizuje
  • łagodzi stany zapalne
  • poprawia koloryt skóry
  • odmładza

Zapraszamy do Face & Body Institute Poczucie Piękna we Wrocławiu, gdzie dowiesz się więcej o zabiegach z wykorzystaniem aktywnego wodoru.

oczyszczanie wodorowe poczuciepiekna wroclaw