Nowoczesne oczyszczanie skóry u kosmetyczki – na czym polega?

Zabieg oczyszczania skóry u kosmetyczki wielu osobom kojarzy się z oczyszczaniem manualnym, czyli mówiąc potocznie i w dużym uproszczeniu – z „wyciskaniem” zmian skórnych. Prawda jest jednak taka, że oczyszczanie manualne obecnie wykonywane jest bardzo rzadko i powoli przechodzi do historii kosmetologii. Czym zostało zastąpione? W czym nowe metody oczyszczania skóry są lepsze od tych, które były wykorzystywane przez kilkadziesiąt ostatnich lat?

Zamiast walczyć ze skutkami, likwidujemy przyczyny!

Niedoskonałości, które obserwujemy na powierzchni skóry, są skutkiem procesów zachodzących we wnętrzu tego ważnego narządu. Nadmierna aktywność gruczołów łojowych, nieprawidłowe złuszczanie się naskórka, bakterie, które doprowadzają do powstawania stanów zapalnych… Zwykłe oczyszczanie manualne daje nam naprawdę niewielkie możliwości walki z wymienionymi problemami, które leżą u podstaw powstawania zmian trądzikowych.

Nowoczesne zabiegi oczyszczające umożliwiają nam nie tylko poprawę wyglądu skóry, ale przede wszystkim takie oddziaływanie na procesy zachodzące we wnętrzu skóry, które skutecznie redukuje główne przyczyny powstawania zaskórników i zmian zapalnych.

indywidualna terapia przeciwtradzikowa

Dodatkowe działanie stymulujące i przebudowujące skórę!

Kolejną zaletą innowacyjnych zabiegów oczyszczających jest możliwość stymulowania naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry. Oprócz kluczowych efektów związanych z oczyszczaniem dodatkowo odmładzamy cerę, redukujemy zmarszczki, poprawiamy jędrność, elastyczność i sprężystość skóry, a nawet redukujemy przebarwienia! Zabieg oczyszczający zapewnia nam więc kompleksową pielęgnację i regenerację skóry.

Jak oczyszczać i jednocześnie regenerować skórę?

Peelingi chemiczne to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów oczyszczających, który dodatkowo zapewnia skórze mnóstwo wspaniałych efektów terapeutycznych. W czym tkwi tajemnica jego skuteczności? Peelingi chemiczne zapewniają naprawdę głębokie oczyszczenie skóry. Twarz jest aksamitnie gładka i pozbawiona niedoskonałości. Ten rodzaj peelingu działa na głębsze warstwy skóry, dzięki czemu dodatkowo uzyskujemy efekt stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei skutkuje spłyceniem zmarszczek i wyraźnym ujędrnieniem skóry.

Obecnie mamy do dyspozycji kilkadziesiąt różnych mieszanek kwasów, dobieranych w zależności od kondycji cery i problemów estetycznych, które chcemy wyeliminować. Możemy wyregulować pracę gruczołów łojowych, likwidować przebarwienia, zmniejszać stany zapalne, poprawiać jędrność, elastyczność i napięcie skóry. Peelingi chemiczne w rękach doświadczonego specjalisty działają cuda!

efekt zabiegów przeciwtrądzikowych przy użyciu dezinkrustracji

Intensywne oczyszczanie dla cer skłonnych do trądziku

Inną, świetną metodą oczyszczania i regeneracji skóry jest peeling węglowy wykonywany przy pomocy specjalnego lasera, który pozwala oczyścić ujścia gruczołów łojowych, wyeliminować problem zaskórników, rozszerzonych porów i innych niedoskonałości. Te zabieg szczególnie polecamy osobom, u których nie sprawdziły się klasyczne metody oczyszczania i pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku. Laser węglowy to urządzenie do zadań specjalnych!

Głęboko i delikatnie – dla cer wrażliwych

Najwięcej kontrowersji towarzyszy wykonywaniu zabiegów oczyszczających na mocno wrażliwej skórze. Do tej pory możliwości terapeutyczne dla osób z delikatną, skłonną do podrażnień skórą były niewielkie. Mocne oczyszczenie zwykle wiązało się z większą ingerencją w strukturę skóry, co z kolei często skutkowało zaczerwienieniem, pieczeniem i innymi mało komfortowymi reakcjami.

efekt zabiegów przeciwtradzikowych przy uzyciu dezinkrustracji

Wszystko zmieniło pojawienie się oksybrazji – bardzo delikatnej, nieinwazyjnej metody głębokiego oczyszczania skóry, którą można stosować nawet w przypadku najbardziej wrażliwych cer. Zabieg polega na poddawaniu skóry działaniu skoncentrowanego strumienia tlenu z rozproszonymi kropelkami soli fizjologicznej. Zarówno tlen, jak i sól fizjologiczna są w 100% naturalnymi dla skóry substancjami, dlatego oksybrazja jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, również dla osób, które mają problemy z pękaniem naczynek lub dużą skłonnością do alergii.

Opisane zabiegi to oczywiście tylko niewielki wycinek możliwości oczyszczania dostępnych w naszym gabinecie. Mocno stawiamy na indywidualnie dobraną terapię, skrojoną na miarę potrzeb skóry, którą chcemy upiększyć. Każdy zabieg komponujemy tak, aby osiągać najlepsze efekty terapeutyczne, uwzględniając jednocześnie ewentualne przeciwwskazania i specyficzne potrzeby skóry. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą i sprawdź, który zabieg oczyszczający najlepiej wpisze się w potrzeby Twojej skóry!

bezplatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym poczucie piekna

 

Powiązane Artykuły

Jaki krem do twarzy wybrać?
Jaki krem do twarzy wybrać? Czy jesteś pewna, że kosmetyki, które stosujesz, nie szkodzą Twojej skórze? Sprawdź, czym się kierować, aby znaleźć dla siebie kosmetyk idealny! Jaki do...
Peeling chemiczny, który możesz w...
Peeling chemiczny, który możesz w... Kwas ferulowy to prawdziwy przełom w kosmetologii – peeling kwasowy, który można wykonywać przez cały rok! Świetnie likwiduje zmarszczki, przebarwienia i u...
Skuteczność zabiegów na cienie po...
Skuteczność zabiegów na cienie po... Stres, zarwana noc, zmęczenie – to tylko niektóre przyczyny pojawiania się cieni i worków pod oczami. Warto wiedzieć, jak z nimi walczyć. Jakie są sposoby ...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.