Substancje szkodliwe w kosmetykach

Czy wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji zwracasz uwagę na ich skład? Czy zastanawiasz się, co takiego kryje w sobie wybrany przez Ciebie produkt?

Pamiętaj, że niesprawdzone kosmetyki mogą wpłynąć negatywnie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dotyczy to przede wszystkim osób, które stosują duże ilości kosmetyków o kiepskich składach. Kremy, balsamy, szampony, odżywki, olejki, kosmetyki do makijażu , czy pasty do zębów,  które mogą być bogate w substancje szkodliwe, stosujemy nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Absorpcja substancji chemicznych, zawartych w kosmetykach odbywa się przez mieszki włosowe, gruczoły potowe oraz naskórek. W przypadku absorpcji przez skórę, toksyny dostają się bezpośrednio do krwiobiegu. 

szkodliwe substancje w kosmetykach

A zatem, które substancje, widniejące w składzie kosmetyku będą szkodliwe?

Ftalany - służą do nadawania kosmetykowi kremowej konsystencji ( żele, płyny do kąpieli, mydła, mleczka, balsamy do ciała, perfumy, środki do stylizacji włosów). Ftalany przedostają się do gruczołów dokrewnych, mogą przyczyniać się do niepłodności, nowotworów piersi, czy przedwczesnego dorastania u młodych dziewczyn. 

Sles i sls - znajdują się głównie w szamponach do włosów, mydłach, żelach,mleczkach pod prysznic oraz żelach i piankach do twarzy. To co jest w ich przypadku najbardziej niebezpieczne, to że wchodzą w reakcję z innymi środkami chemicznymi, znajdującymi się w kosmetykach i tworzą niebezpieczne związki, wywołujące podrażnienia skóry, oczu, dróg oddechowych. W celu ich usunięcia z organizmu mocno nadwyrężania jest nasza wątroba. 

Formaldehyd - stosowany jest przede wszystkim jako substancja konserwująca. Znajdziesz go przede wszystkim w lakierach do paznokci i odżywkach, a także w dezodorantach, antyperspirantach czy produktach do stylizacji włosów. Formaldehyd został zaliczony do substancji o właściwościach kancerogennych, które mogą się przyczyniać do rozwoju nowotworów. 

DEA - zapewnia efekt pienienia się. Znajdziesz go w szamponach, żelach pod prysznic, mydłach. Mogą powodować podrażnienia skóry i oczu, często też powodują trudne do leczenia podrażnienia skóry głowy.

Triclosan - głównie znajdziemy go w paście do zębów, dezodorantach, antyperspirantach, czyli kosmetykach, których używamy nawet kilka razy dziennie. Ich częste stosowanie wpływa znacząco na gospodarkę hormonalną, zaburza pracę tarczycy i gruczołów rozrodczych, prowadząc do wielu stanów chorobowych na tym tle. 

Aluminium - mocno podrażnia układ immunologiczny, przyczyniając się do rozwoju wszystkich chorób autoimmunologicznych ( Hashimoto, toczeń, RZS, AZS itd) , negatywnie wpływa na układ rozdrodczy, szczególnie niebezpieczny jest dla kobiet w okresie dojrzewania, w ciąży czy karmiących piersią.  Znajduje się głównie w dezodorantach i antyperspirantach. 

Benzen, toluen - powstaje z ropy naftowej, znajduje się w wielu kosmetykach kolorowych, szczególnie niebezpieczne są szminki, które niestety zawierają go najwięcej. 

Parabeny - chronią przed pleśnieniem i szybkim psuciem się kosmetyków, niestety budowa przypominają estrogeny i z łatwością przenikają do organizmu powodując zaburzenia hormonalne, w konsekwencji prowadząc do nowotworów piersi, dróg rodnych, jak ołów. 

Parafina - ma ona swoich zwolenników i przeciwników. Lepiej jednak zdecydować się na kosmetyki, które jej nie zawierają. Parafina bowiem może powodować wypryski, trądzik, powoduje tworzenie licznych zaskórników, uniemożliwia skórze " oddychanie" i usuwanie toksyn. 

separator

Kosmetyki dobrej jakości bez wyżej wymienionych składników, zapewnią Ci nie tylko dobry wygląd ale również albo przede wszystkim - zdrowie.

Dlatego, jeśli tylko masz wątpliwości przy wyborze właściwego kosmetyku, zaufaj sprawdzonym kosmetykom profesjonalnym, w pełni bezpiecznym,o dobrym, przebadanym składzie a dodatkowo- co równie ważne- indywidualnie dopasowanym przez naszych specjalistów dla Twojej skóry. 

bezplatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym poczucie piekna

 

Powiązane Artykuły

Jaki krem do twarzy wybrać?
Jaki krem do twarzy wybrać? Czy jesteś pewna, że kosmetyki, które stosujesz, nie szkodzą Twojej skórze? Sprawdź, czym się kierować, aby znaleźć dla siebie kosmetyk idealny! Jaki do...
Czy kremy trzeba zmieniać? O przy...
Czy kremy trzeba zmieniać? O przy... Czy od kremu można się uzależnić? Jak często i w jakiej sytuacji należy wymieniać kosmetyki stosowane w codziennej pielęgnacji skóry? Dlaczego Twój ulubion...
Kosmetyk, kosmoceutyk czy dermoko...
Kosmetyk, kosmoceutyk czy dermoko... Jak wybrać odpowiedni preparat spośród tysięcy dostępnych na rynku kosmetyków? Czy kosmeceutyki i dermokosmetyki oferują lepsze działanie niż tradycyjne ko...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.