Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

makijaż permanentny czy jest bezpieczny

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to rodzaj półtrwałego make-upu, najczęściej ust, brwi lub oczu, który powstaje po wprowadzeniu pigmentu w warstwy skóry właściwej za pomocą odpowiedniej igły. Najczęściej imituje on pomadkę, cienie do powiek, konturówkę do brwi czy eyeliner. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i trwa do kilku godzin. Bezpośrednio po jego wykonaniu kolory są bardzo intensywnie, po wygojeniu skóry stają się jaśniejsze. W zależności od wielu czynników, wśród których można wyliczyć: rodzaj użytych pigmentów, staranność wykonania makijażu permanentnego czy ekspozycję na słońce, utrzymuje się on od kilku miesięcy do kilku lat.

Zabieg mikropigmentacji skóry twarzy przypomina aplikację tatuażu, choć absolutnie nie jest tak trwały, bo pigment nie jest wprowadzany tak głęboko. Dodatkowo kluczowa różnica jest też w samym barwniku, makijaż permanentny wykonuje się zupełnie innymi pigmentami, delikatniejszymi i lżejszymi. Pozbawione są one także metali ciężkich.

Za pomocą specjalnej igły kosmetolog wprowadza odpowiednio dobrany barwnik w skórę. Wykonany przez wykwalifikowanego eksperta będzie bezpieczny.

Najpopularniejszymi zabiegami makijażu permanentnego są:

Większość zabiegów wykonywana jest po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Warto przygotować się na to, że po wstępnej procedurze może być wymagana korekcja makijażu permanentnego (około 6 tygodni po pierwszym zabiegu).

Reakcje alergiczne na zastosowane podczas makijażu permanentnego pigmenty są bardzo rzadkie. Mogą one wystąpić nawet po kilku latach jako wysypka lub reakcja alergiczna.

bezpieczne barwniki do makijażu permanentnego

Przeprowadzone badania potwierdzają, że tlenek żelaza jest jednym z najbezpieczniejszych pigmentów. Bardziej ryzykowne jest używanie naturalnych, ziołowych czy organicznych pigmentów. . Pomimo tego, my staramy się unikać pigmentów zawierających ten składnik.

Wśród możliwych powikłań po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego wyliczyć można:

  • zapalenie spojówek
  • infekcje
  • reakcje alergiczne
  • ziarniaki
  • opryszczkę
  • blizny i bliznowce
  • zniekształcenie ust

Co zrobić aby makijaż permanentny nie rozczarował?

Kobiety i mężczyźni na całym świecie coraz chętniej korzystają z zabiegów makijażu permanentnego, w celu poprawy swojego wyglądu. To świetne rozwiązanie dla osób o niewidocznych brwiach, po operacjach, chemioterapii i wypadkach oraz wszystkich, którzy chcą poprawić mankamenty swojej urody. Osoby, które decydują się na ten rodzaj makijażu, często chcą po prostu podkreślić w sposób delikatny swoją urodę, by jej nie przerysowywać.

Jednak każdy zabieg makijażu permanentnego powinien być poprzedzony konsultacją, aby dobrać odpowiednie rozwiązanie i procedurę zabiegową.

rysunek wstepny przed makijazem konsultacja

Największym ryzykiem każdego zabiegu kosmetycznego, w tym również makijażu permanentnego jest rozczarowanie klienta. Często kobietom i mężczyznom wydaje się, że ich brwi są nierówne lub krzywe. Mają wrażenie, że kolory są zbyt intensywne, mają również zastrzeżenia co do kształtów i konturu. Właśnie dlatego sugerowana jest szczegółowa konsultacja i wstępny rysunek techniczny, podczas którego dokonuje się dokładnego rysunku.

Makijaż permanentny czy jest bezpieczny?

Wiele kobiet i mężczyzn przed skorzystaniem z zabiegu makijażu permanentnego powstrzymuje wątpliwość czy jest on bezpieczny. Zabieg ten jest ogólnie uważany za bezpieczny. Niesie podobne ryzyko jak wykonanie tatuażu. Najpoważniejsze zakażenia może wystąpić poprzez niewłaściwie odkażone narzędzia i sprzęt. Dlatego podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego najlepiej skorzystać z usług kompetentnego, wykwalifikowanego i certyfikowanego specjalisty. Nie tylko rozwieje on wszelkie wątpliwości, ale również dołoży niezbędnych starań, aby wykonać makijaż permanentny na najwyższym poziomie.

Według ankiety przeprowadzonej w 2014 roku kobiety spędzają średnio 55 minut każdego dnia, by nałożyć makijaż. Wiele z nich chętnie decyduje się na zabieg makijażu permanentnego, by zaoszczędzić czas i pieniądze. Masz dość codziennej aplikacji make-upu i jego poprawiania w ciągu dnia? Skorzystaj z zabiegu makijażu permanentnego brwi, ust lub oczu!

 

 

Powiązane Artykuły

Henna brwi i rzęs – szybki sposób...
Henna brwi i rzęs – szybki sposób... Jeden prosty zabieg uwolni Cię od konieczności codziennego nakładania mascary i cieni do brwi, dzięki czemu zaoszczędzisz kilka dodatkowych minut każdego p...
Czy dieta może pomóc w walce z ni...
Czy dieta może pomóc w walce z ni... W dobie intensywnej popularyzacji znaczenia urody kobiety w społeczeństwie przedstawicielki tej płci sięgają po nieraz drastyczne metody, zapewniające im s...
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk...
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk... Koreańska pielęgnacja – przejściowa moda, czy może trwały trend warty naśladowania? Dowiedz się na czym polega! Sprawdź, które zasady koreańskiej pielęgnac...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.