Trądzik różowaty – jak wspomagać leczenie dermatologiczne?

Jak pielęgnować skórę z trądzikiem różowatym, aby wzmocnić działanie leczenia dermatologicznego? Które zabiegi warto wybierać, a czego bezwzględnie unikać? Poznaj najskuteczniejsze sposoby terapii trądziku różowatego!

Trądzik różowaty to bardzo powszechna i trudna w terapii choroba skóry. Cierpi na nią od 3 do nawet 10% populacji, w zależności od dominującego w danej społeczności fototypu skóry. Na rozwój choroby bardziej narażone są osoby z fototypem I i II, czyli z jasną, podatną na oparzenia słoneczne skórą.

Trądzik różowaty - objawy

Trądzik różowaty rozwija się na podłożu skóry naczyniowej. Pierwszym objawem jest zwykle nadmierne czerwienienie skóry w reakcji na działanie różnych czynników zewnętrznych. Z czasem pojawiają się rozszerzone naczynka, grudki, krostki, a nawet (głównie u mężczyzn) znaczny przerost gruczołów łojowych na nosie. Trądzik różowaty znacznie częściej dotyczy kobiet, ale u mężczyzn ma z reguły cięższy przebieg.

Skóra dotknięta trądzikiem różowatym wymaga starannej, specjalistycznej pielęgnacji, która będzie wspomagać leczenie farmakologiczne stosowane w okresach zaostrzeń choroby.

Trądzik różowaty - jak wzmocnić i zamknąć pękające naczynka

Trądzik różowaty Wrocław - zabiegiJednym z głównych problemów skóry dotkniętej trądzikiem różowatym jest nadmierna reaktywność i osłabienie skórnego układu krwionośnego. Niezbędne dla trwałego poprawienia kondycji skóry jest wzmocnienie delikatnych naczyń krwionośnych oraz usunięcie nieestetycznych „pajączków”, które powstały przed rozpoczęciem terapii. Najlepsze efekty uzyskamy decydując się na jeden z dwóch bardzo skutecznych zabiegów trwale zamykających rozszerzone naczynka.

Pierwszy z nich to fototerapia IPL. Mechanizm działania zabiegu opiera się na selektywnym działaniu na barwnik (hemoglobinę) zawarty we krwi. Głowica IPL emituje fale, które są pochłaniane przez hemoglobinę w rozszerzonym naczynku. Dochodzi do miejscowego wzrostu temperatury, w wyniku czego naczynko zamyka się, a jego pozostałości są przez organizm bardzo szybko usuwane. Drugim zabiegiem, który doskonale likwiduje „pajączki” jest termoliza. Termoliza również niszczy barwnik krwi – hemoglobinę, zamykając tym samym rozszerzone naczynko. Zniszczenie hemoglobiny jest w tym przypadku spowodowane przepływem prądu wysokiej częstotliwości.

Obie metody dają nieporównywalnie lepsze efekty niż stosowane przez nas często kosmetyki. Są jednymi z nielicznych, naprawdę skutecznych, łatwo dostępnych i bezpiecznych sposobów na zamknięcie naczynka.

Oprócz redukcji istniejących zmian, warto pochylić się również nad profilaktyką, która wzmocni i uszczelni naczynka, a także zredukuje ich skłonność do nadmiernej reaktywności. Tutaj świetnie sprawdzają się zabiegi mezoterapii bezigłowej, dzięki którym możemy dostarczyć do wnętrza skóry najskuteczniejsze składniki aktywne polecane do pielęgnacji cery z problemami naczyniowymi. Polecamy również klasyczne zabiegi dla skóry naczyniowej z uderzeniowymi dawkami witaminy C, arniki i kasztanowca.

Trądzik różowaty - delikatne oczyszczanie dla cery naczyniowej.

W przypadku skóry dotkniętej trądzikiem różowatym konieczna jest również pielęgnacja ograniczająca problemy z występowaniem typowych wykwitów trądzikowych, jakimi są grudki i krostki. Należy wybierać delikatne zabiegi oczyszczające, które nie będą nasilać pękania naczynek. Do takich zabiegów należy dezinkrustracja, infuzja tlenowa i eksfoliacja kwasem azelainowym.

Dezinkrustracja polega na dostarczeniu w głąb naskórka autorskiej mieszanki kwasu salicylowego i azelainowego, która głęboko oczyszcza skórę i zmniejsza ilość wykwitów trądzikowych. Zabieg wykorzystuje technologię prądu stałego i fali ultradźwiękowej. W przypadku trądziku różowatego możemy dodatkowo stosować klasyczny peeling kawitacyjny oraz nowatorskie zabiegi infuzji tlenowej, które polegają na dostarczeniu antyoksydantów do wnętrza skóry, co daje efekt w postaci wygładzenia, odświeżenia, odżywienia, dotlenienia i odmłodzenia skóry.

Polecamy również delikatne oczyszczanie skóry peelingiem z kwasem azelainowym, który jako jeden z nielicznych peelingów chemicznych, może być bezpiecznie wykonywany u osób z problemami naczyniowymi. Peeling pozwala pozbyć się martwego naskórka, odblokować ujścia gruczołów łojowych i znacznie zredukować problem powstawania zmian trądzikowych.

zabieg black doll skuteczna walka z tradzikiem

Trądzik różowaty - unikanie czynników nasilających problemy naczyniowe

Ważnym elementem wspomagającym terapię trądziku różowatego w gabinecie dermatologicznym i kosmetycznym jest przestrzeganie zaleceń profilaktycznych, które ograniczają istniejące problemy z cerą oraz zapobiegają powstawaniu kolejnych zmian trądzikowych i naczyniowych. Sprawdź do jakich zaleceń warto się stosować:

  • zapewnij cerze wysoką ochronę przeciwsłoneczną,
  • unikaj narażania skóry na wysoką temperaturę (sauna) lub nagłe zmiany temperatury (kremy ochronne zimą),
  • zrezygnuj z bardzo gorących napojów i potraw, ogranicz stosowanie ostrych przypraw,
  • wyeliminuj używki, przede wszystkim kawę, alkohol i papierosy,
  • zadbaj o odpowiednią ilość snu i odpoczynku,
  • zrezygnuj z inwazyjnych kosmetyków, np. peelingów z drobinkami czy toników z alkoholem – w naszym gabinecie otrzymasz szczegółowe zalecenia odnośnie domowej pielęgnacji skóry.

Więcej informacji na temat zabiegów polecanych dla osób cierpiących na trądzik różowaty znajdziesz >>>TUTAJ<<<

 

 

Powiązane Artykuły

Dieta a trądzik – co można jeść, ...
Dieta a trądzik – co można jeść, ... Dieta przeciwtrądzikowa – czy naprawdę istnieje? Jakie produkty spożywcze sprzyjają powstawaniu niedoskonałości? Co jeść, żeby ograniczyć błyszczenie si...
Czy można wyleczyć trądzik różowa...
Czy można wyleczyć trądzik różowa... Trądzik różowaty to choroba skóry, która wymaga leczenia. Wyeliminowanie objawów takich jak rumień, podrażnienie i niedoskonałości jest bardzo ważne, aby o...
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk...
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk... Koreańska pielęgnacja – przejściowa moda, czy może trwały trend warty naśladowania? Dowiedz się na czym polega! Sprawdź, które zasady koreańskiej pielęgnac...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.