Trądzik różowaty - leczenie

leczenie trądziku różowatego zabiegami w salonie kosmetycznym

Leczenie trądziku różowatego – kiedy zaczyna się problem?

Granica pomiędzy skórą naczyniową a trądzikiem różowatym jest trudna do uchwycenia. Jedni mianem trądziku różowatego określają skóry dotknięte jedynie nawracającym intensywnym rumieniem na skórze - tzw. nadczynnością naczyniowo-ruchową, inni zaś czekają na powstanie krostek i grudek o podłożu niezapalnym.

Leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami – warto?

Trądzik różowaty jest dość trudny w pielęgnacji. Osoby nim dotknięte, głównie kobiety, narzekają na uczucie gorąca i kłucia na twarzy, rumień, łuszczenie się naskórka, a także problem z makijażem. Z jednej strony próbują ukryć zaczerwienienie, a z drugiej - sporo kosmetyków podrażnia ich cerę lub „warzy się” na niej. W większości przypadków niezbędna jest wizyta u specjalisty, który dobierze odpowiednie metody leczenia trądziku różowatego w gabinecie kosmetycznym i bezpieczne sposoby pielęgnacji domowej.

Zabiegi na trądzik różowaty – zaczynamy od przyczyn problemu

Kluczem do leczenia trądziku różowatego jest zdiagnozowanie przyczyny problemu i określenie obszarów wymagających terapii. U kobiet trądzik różowaty pojawia się na policzkach, brodzie i nosie. W przypadku mężczyzn trądzik różowaty pojawia się rzadziej, ale za to zmiany są bardziej widoczne – pojawia się przerost tkanki łącznej. Jest to tzw. guzowatość nosa - czerwone, wypukłe grudki zniekształcają nos. Powstaje „nos kalafiorowaty”. Ponieważ są to już zaawansowane zmiany, warto wcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację i tryb życia.

Przyczyny pojawienia się trądziku różowatego nie są do końca wyjaśnione, ale zauważono pewne zależności:

  • pojawia się on przeważnie u osób o jasnej i cienkiej cerze,
  • wykształca się z cery naczyniowej, skłonnej do rumienienia się,
  • daje o sobie znać poprzez reakcję skóry na alkohol, przyprawy, gorąco i stres,
  • często ma podłoże genetyczne (przechodzi z pokolenia na pokolenie),
  • u kobiet jest związany z nerwicą naczynioruchową, która pojawia się w okresie menopauzy,
  • często współistnieje z zapaleniem spojówek i brzegów powiek.

Trądzik różowaty - zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Chociaż trądzik różowaty nie jest łatwy w pielęgnacji i leczeniu, obecny rozwój kosmetologii i dermatologii pozwala nad nim skutecznie zapanować. Dysponujemy nowoczesnymi metodami, które pomagają zahamować rozwój choroby i pozbyć się istniejących, widocznych na skórze zmian. Bardzo dobrze sprawdza się kwas azelainowy na trądzik różowaty – dermatologiczny peeling chemiczny, który wyciszy stany zapalne, złagodzi rumień, uspokoi skórę oraz zmniejszy obrzęk.

 

Leczenie trądziku różowatego - oferta:

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Bezpłatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

peeling kawitacyjny wrocław, Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Peeling kawitacyjny jest alternatywą dla intensywnych zabiegów oczyszczających oraz złuszczających. 

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek laserm E-light VPL SHR - to bardzo precyzyjna, bezpieczna i skuteczna metoda zamykania naczynek oraz likwidowania innych problemów naczyniowych.

Mezoterapia bezigłowa wrocław

Mezoterapia bezigłowa Wrocław

Zabieg mezoterapii bezigłowej stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej mezoterapii, gdyż pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych związanych z iniekcjami.

Zabieg pielęgnacyjny, rozjaśniający - Citrus Care

Freihaut - Citrus Care

Zabieg rozjaśniający dla skóry zmęczonej, nieregularnej, pozbawionej blasku.

Laserowe leczenie trądziku - zabieg BLACK DOLL Wrocław

Laserowy peeling węglowy to idealny zabieg dla osób zmagających się z nawracającym trądzikiem. Zabieg Black Doll to najnowocześniejsza metoda laserowego leczenia trądziku.

Zabieg oczyszczanie twarzy Wrocław - zabieg dezinkrustacji

Dezinkrustacja - zabieg oczyszczania twarzy

Dezinkrustacja to intensywny zabieg oczyszczania twarzy, innowacyjna nowa metoda walki z problemami takimi jak: zaskórniki, świecenie, rozszerzone pory czy nadmierny łojotok.

Azelac - kwas azelainowy

Azelac - kwas azelainowy

Dermatologiczny peeling chemiczny, laboratorium MEDIDERMA o działaniu łagodzącym, oczyszczającym, dla skór wrażliwych, płytko unaczynionych.

Kontakt

Salon kosmetyczny we Wrocławiu
Al. Armii Krajowej 4b/5, 
50-541 Wrocław Krzyki
dolnośląskie, Polska
604 797 875

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :)

- Anna M. (źródło: miejsca google/opinie)