Trądzik różowaty - leczenie

leczenie trądziku różowatego zabiegami w salonie kosmetycznym

Leczenie trądziku różowatego – kiedy zaczyna się problem?

Granica pomiędzy skórą naczyniową a trądzikiem różowatym jest trudna do uchwycenia. Jedni mianem trądziku różowatego określają skóry dotknięte jedynie nawracającym intensywnym rumieniem na skórze - tzw. nadczynnością naczyniowo-ruchową, inni zaś czekają na powstanie krostek i grudek o podłożu niezapalnym.

Leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami – warto?

Trądzik różowaty jest dość trudny w pielęgnacji. Osoby nim dotknięte, głównie kobiety, narzekają na uczucie gorąca i kłucia na twarzy, rumień, łuszczenie się naskórka, a także problem z makijażem. Z jednej strony próbują ukryć zaczerwienienie, a z drugiej - sporo kosmetyków podrażnia ich cerę lub „warzy się” na niej. W większości przypadków niezbędna jest wizyta u specjalisty, który dobierze odpowiednie metody leczenia trądziku różowatego w gabinecie kosmetycznym i bezpieczne sposoby pielęgnacji domowej.

Zabiegi na trądzik różowaty – zaczynamy od przyczyn problemu

Kluczem do leczenia trądziku różowatego jest zdiagnozowanie przyczyny problemu i określenie obszarów wymagających terapii. U kobiet trądzik różowaty pojawia się na policzkach, brodzie i nosie. W przypadku mężczyzn trądzik różowaty pojawia się rzadziej, ale za to zmiany są bardziej widoczne – pojawia się przerost tkanki łącznej. Jest to tzw. guzowatość nosa - czerwone, wypukłe grudki zniekształcają nos. Powstaje „nos kalafiorowaty”. Ponieważ są to już zaawansowane zmiany, warto wcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację i tryb życia.

Przyczyny pojawienia się trądziku różowatego nie są do końca wyjaśnione, ale zauważono pewne zależności:

  • pojawia się on przeważnie u osób o jasnej i cienkiej cerze,
  • wykształca się z cery naczyniowej, skłonnej do rumienienia się,
  • daje o sobie znać poprzez reakcję skóry na alkohol, przyprawy, gorąco i stres,
  • często ma podłoże genetyczne (przechodzi z pokolenia na pokolenie),
  • u kobiet jest związany z nerwicą naczynioruchową, która pojawia się w okresie menopauzy,
  • często współistnieje z zapaleniem spojówek i brzegów powiek.

Trądzik różowaty - zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Chociaż trądzik różowaty nie jest łatwy w pielęgnacji i leczeniu, obecny rozwój kosmetologii i dermatologii pozwala nad nim skutecznie zapanować. Dysponujemy nowoczesnymi metodami, które pomagają zahamować rozwój choroby i pozbyć się istniejących, widocznych na skórze zmian. Bardzo dobrze sprawdza się kwas azelainowy na trądzik różowaty – dermatologiczny peeling chemiczny, który wyciszy stany zapalne, złagodzi rumień, uspokoi skórę oraz zmniejszy obrzęk.

 

Leczenie trądziku różowatego - oferta:

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Zabieg oczyszczanie twarzy Wrocław - zabieg dezinkrustacji

Dezinkrustacja to intensywny zabieg oczyszczania twarzy, innowacyjna nowa metoda walki z problemami takimi jak: zaskórniki, świecenie, rozszerzone pory czy nadmierny łojotok.

Azelac - kwas azelainowy

Dermatologiczny peeling chemiczny, laboratorium MEDIDERMA o działaniu łagodzącym, oczyszczającym, dla skór wrażliwych, płytko unaczynionych.

Mezoterapia bezigłowa wrocław

Zabieg mezoterapii bezigłowej stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej mezoterapii, gdyż pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych związanych z iniekcjami.

peeling kawitacyjny wrocław, Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Peeling kawitacyjny jest alternatywą dla intensywnych zabiegów oczyszczających oraz złuszczających. 

Laserowe zamykanie naczynek laserm E-light VPL SHR - to bardzo precyzyjna, bezpieczna i skuteczna metoda zamykania naczynek oraz likwidowania innych problemów naczyniowych.

Zabieg infuzji tlenowej

Infuzja tlenowa jest całkowicie nieinwazyjnym i przyjemnym zabiegiem. Polega na podaniu antyoksydantów w głębokie warstwy skóry, przy użyciu sprzężonego tlenu.

Zabieg pielęgnacyjny, rozjaśniający - Citrus Care

Zabieg rozjaśniający dla skóry zmęczonej, nieregularnej, pozbawionej blasku.

Laserowy peeling węglowy to idealny zabieg dla osób zmagających się z nawracającym trądzikiem. Zabieg Black Doll to najnowocześniejsza metoda laserowego leczenia trądziku.

Bądźmy bliżej

Szybki kontakt

Al. Armii Krajowej 4b/5, Wrocław

tel. +48 604 79 78 75

> sprawdź dojazd