Trądzik różowaty - leczenie

leczenie trądziku różowatego zabiegami w salonie kosmetycznym

Leczenie trądziku różowatego – kiedy zaczyna się problem?

Granica pomiędzy skórą naczyniową a trądzikiem różowatym jest trudna do uchwycenia. Jedni mianem trądziku różowatego określają skóry dotknięte jedynie nawracającym intensywnym rumieniem na skórze - tzw. nadczynnością naczyniowo-ruchową, inni zaś czekają na powstanie krostek i grudek o podłożu niezapalnym.

Leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami – warto?

Trądzik różowaty jest dość trudny w pielęgnacji. Osoby nim dotknięte, głównie kobiety, narzekają na uczucie gorąca i kłucia na twarzy, rumień, łuszczenie się naskórka, a także problem z makijażem. Z jednej strony próbują ukryć zaczerwienienie, a z drugiej - sporo kosmetyków podrażnia ich cerę lub „warzy się” na niej. W większości przypadków niezbędna jest wizyta u specjalisty, który dobierze odpowiednie metody leczenia trądziku różowatego w gabinecie kosmetycznym i bezpieczne sposoby pielęgnacji domowej.

Zabiegi na trądzik różowaty – zaczynamy od przyczyn problemu

Kluczem do leczenia trądziku różowatego jest zdiagnozowanie przyczyny problemu i określenie obszarów wymagających terapii. U kobiet trądzik różowaty pojawia się na policzkach, brodzie i nosie. W przypadku mężczyzn trądzik różowaty pojawia się rzadziej, ale za to zmiany są bardziej widoczne – pojawia się przerost tkanki łącznej. Jest to tzw. guzowatość nosa - czerwone, wypukłe grudki zniekształcają nos. Powstaje „nos kalafiorowaty”. Ponieważ są to już zaawansowane zmiany, warto wcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację i tryb życia.

Przyczyny pojawienia się trądziku różowatego nie są do końca wyjaśnione, ale zauważono pewne zależności:

  • pojawia się on przeważnie u osób o jasnej i cienkiej cerze,
  • wykształca się z cery naczyniowej, skłonnej do rumienienia się,
  • daje o sobie znać poprzez reakcję skóry na alkohol, przyprawy, gorąco i stres,
  • często ma podłoże genetyczne (przechodzi z pokolenia na pokolenie),
  • u kobiet jest związany z nerwicą naczynioruchową, która pojawia się w okresie menopauzy,
  • często współistnieje z zapaleniem spojówek i brzegów powiek.

Trądzik różowaty - zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Chociaż trądzik różowaty nie jest łatwy w pielęgnacji i leczeniu, obecny rozwój kosmetologii i dermatologii pozwala nad nim skutecznie zapanować. Dysponujemy nowoczesnymi metodami, które pomagają zahamować rozwój choroby i pozbyć się istniejących, widocznych na skórze zmian. Bardzo dobrze sprawdza się kwas azelainowy na trądzik różowaty – dermatologiczny peeling chemiczny, który wyciszy stany zapalne, złagodzi rumień, uspokoi skórę oraz zmniejszy obrzęk. Przy stanach zapalnych także  kwas salicylowy jest skutecznym rozwiązaniem. W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zabiegu te wykonujemy w serii.

W przypadki skór bardzo problematycznych, będących podczas aktywnego leczenia dermatologicznego możemy także wykonywać zabiegi z użyciem żelu bioaktywnego, który przyspiesza regenerację i wzmacnia skórę.

Zabiegi laserowe są także bardzo skuteczne w przypadku leczenia trądziku różowatego. Obkurczanie ścian naczyń krwionośnych, zamykanie drobnych naczynek, to idealne rozwiązania na likwidację rumienia, czyli zaczerwienionych policzków.

 

Leczenie trądziku różowatego - oferta:

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Bezpłatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Azelac - kwas azelainowy

Azelac - kwas azelainowy

Dermatologiczny peeling chemiczny o działaniu łagodzącym, oczyszczającym, dla skór wrażliwych, płytko unaczynionych.

Hydrabrazja wodorowa

Hydrabrazja wodą wodorową to innowacyjny zabieg dla skór problematycznych.

Indywidualna terapia na trądzik różowaty

Trądzik różowaty z reguły dotyka osoby po 40 roku życia. Nierzadko towarzyszą mu kłopoty natury gastrycznej, wrzody żołądka, niestrawność, dysbioza jelitowa.

Salipeel lic - kwas salicylowy

Salicylic- kwas salicylowy

Salicylic - dermatologiczny peeling chemiczny, jedyny kwas działający intensywnie na zmiany zapalne na skórze, a jednocześnie delikatny dla skór wrażliwych. Ma działanie wyciszające, przeciwtrądzikowe, wygładzające, zwężające pory, łagodzące stany zapalne i naczyniowe skóry.

Kompleksowa terapia wodorowa o działaniu anti aging

Terapia oczyszczania wodorowego, to kompleksowa pielęgnacja o działaniu anti aging. Jest to zabieg komplementarnej pielęgnacji skóry.

Comodex - zabieg przeciwtrądzikowy

Zabiegu na twarz

Comodex to innowacyjny zabieg przeznaczony dla cer tłustych, mieszanych i trądzikowych.

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek laserm E-light VPL SHR - to bardzo precyzyjna, bezpieczna i skuteczna metoda zamykania naczynek oraz likwidowania innych problemów naczyniowych.

estGen - inżynieria tkankowa

estGen to inżynieria tkankowa, zabieg zaawansowany technologicznie, to kompleksowa regeneracja i odbudowa tkanek.

peeling kawitacyjny wrocław, Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Zabiegu na twarz, Zabiegu na ciało

Peeling kawitacyjny jest alternatywą dla intensywnych zabiegów oczyszczających oraz złuszczających. 

Zabieg Dermapen 4.0

Zabiegu na twarz

Dermapen 4.0 to obecnie najskuteczniejszy zabieg kosmetologiczny z zakresu mezoterapii frakcyjnej, mikroigłowej.

Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
Al. Armii Krajowej 4b/5, 
50-541 Wrocław, Krzyki
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.