Rozszerzone pory i zaskórniki - fizjologia, czy patologia?

rozszerzone pory i zaskórnikiCzy zaskórniki i rozszerzone pory to norma, czy może oznaka problemów z cerą? Czy istnieje skuteczna metoda, która pozwala trwale ograniczyć pojawianie się drobnych niedoskonałości?

Skąd biorą się zaskórniki i rozszerzone pory?

Rozszerzone pory to w rzeczywistości niedomknięte ujścia gruczołów łojowych. Prawie na całej naszej skórze znajdują się gruczoły, których głównym zadaniem jest wytwarzanie łoju (sebum). Substancja ta chroni naszą skórę przed działaniem szkodliwych czynników. Problem pojawia się w momencie, w którym skóra produkuje zbyt dużo sebum, a rozszerzone ujścia gruczołów, którymi łój wydostaje się na zewnątrz, zaczynają się zatykać. Zwykle ma to związek również z nieprawidłowościami w procesie złuszczania się naskórka. Wszystko to prowadzi do powstania nieestetycznych zaskórników.

Czy obecność zaskórników to norma? Biorąc pod uwagę powszechność tego problemu, możemy powiedzieć, że tak – z zaskórnikami zmaga się naprawdę wiele osób. Warto jednak zaznaczyć, że na skórze normalnej (czyli takiej, która nie ma żadnych problemów estetycznych) nie ma zaskórników. Pomimo więc, że jest to problem powszechny, to na pewno nie powinniśmy przechodzić nad nim do porządku dziennego. Obecność zaskórników może być pierwszym sygnałem świadczącym o rozwoju trądziku.

Jak się pozbyć zaskórników i rozszerzonych porów?

W gabinecie kosmetycznym Poczucie Piękna znajdziesz naprawdę skuteczne zabiegi, które pomogą Ci pozbyć się uciążliwego problemu nawracających zaskórników i rozszerzonych porów.

Kawitacja – sprawdzony sposób na zaskórniki i rozszerzone pory!

zabiegi na rozszerzone pory i zaskórniki na twarzy

Pierwszym z nich jest peeling kawitacyjny, który pozwala naprawdę solidnie oczyścić zaskórniki – usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Zabieg może być wykonywany samodzielnie, a także w połączeniu z innymi urządzeniami i kosmetykami, co sprawdza się szczególnie w przypadku mocniej zanieczyszczonych cer. Kawitacja jest bardzo przyjemnym i bezpiecznym dla skóry zabiegiem. Może być wykonywana nawet u osób z cerą naczynkową.

Peelingi chemiczne – nie tylko oczyszczają, ale również wzmacniają i regenerują

Peelingi chemiczne, czyli tzw. kwasy, to świetny sposób na mocne oczyszczenie skóry i zwężenie nadmiernie rozszerzonych porów. Preparaty nakładane podczas zabiegu powodują złuszczanie się zewnętrznych warstw naskórka, a wraz z nimi ze skóry znikają wszelkie zanieczyszczenia i niedoskonałości. Peelingi chemiczne dodatkowo stymulują skórę do intensywnej regeneracji – pomagają trwale poprawić jej kondycje, zmniejszają ilość zaskórników i niwelują efekt rozszerzonych porów.

Dezinkrustacja – synergia działania prądu, ultradźwięków i kwasów

Ostatnim zabiegiem, o którym warto opowiedzieć, jest dezinkrustacja – zabieg głębokiego oczyszczania skóry, który wykorzystuje działanie prądu stałego i fali ultradźwiękowej. Dezinkrustacja perfekcyjnie wygładza i matowi skórę, zamyka rozszerzone pory, dzięki czemu redukuje powstawanie zaskórników otwartych i zamkniętych. W gabinecie Poczucie Piękna wykorzystujemy autorską metodę przeprowadzania zabiegu dezinkrustacji z wykorzystaniem mieszanki kwasu salicylowego i azelainowego. Taka formuła pozwala nam uzyskać doskonałe efekty terapii cer tłustych i trądzikowych oraz poprawia stan cery u osób z trądzikiem różowatym w fazie aktywnej.

Od dawna zmagasz się z problemem zaskórników i rozszerzonych porów? Jak dotąd żadna metoda nie pozwoliła uzyskać zadowalających i przede wszystkim trwałych rezultatów? Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów, którzy dobiorą dla Ciebie indywidualną, dopasowaną do Twojej skóry ścieżkę zabiegową! Już dziś umów się na bezpłatną konsultację!

 

 

Powiązane Artykuły

Przebarwienia - problem jak bumer...
Przebarwienia - problem jak bumer... Czy przebarwienia da się zlikwidować raz na zawsze? Czy nawrót problemu oznacza, że zastosowana metoda usuwania była nieskuteczna? A może są jakieś inne, m...
Czy oczyszczanie manualne jest sk...
Czy oczyszczanie manualne jest sk... Czy w dzisiejszych czasach oczyszczanie manualne to przeżytek, czy może nadal niezbędny zabieg, który jako jedyny poradzi sobie z usunięciem naprawdę głębo...
Wodór w służbie piękna - nowe odk...
Wodór w służbie piękna - nowe odk... Aktywny wodór daje on mnóstwo możliwości branży kosmetologii i medycyny estetycznej. Poznaj niesamowite właściwości pielęgnacyjne i anty-aging cząsteczek w...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.