Sucha skóra

sucha skóra

Suchość skóry jest tak samo kłopotliwa, jak jej nadmierne przetłuszczanie się. Za suchość skóry odpowiadają czynniki genetyczne, wewnętrzne i środowiskowe. Cerę suchą można odziedziczyć, ale  można też samodzielnie nadmiernie ją wysuszać, czasem zupełnie nieświadomie. Nie chodzi tu tylko o niewłaściwą pielęgnację. Bardzo szkodliwe dla suchej cery jest zarówno słońce i solarium, jak i wiatr, niska temperatura na zewnątrz i centralne ogrzewanie w pomieszczeniach. W wyniku działania tych czynników zaburzony zostaje skład płaszcza lipidowego, a poziom wody w skórze zanika. Ponieważ gruczoły łojowe nie wytwarzają należytej ilości tłuszczu, skóra nie ma warstwy ochronnej i jest skłonna nie tylko do wysuszenia, ale też do podrażnienia, które objawia się m.in. zaczerwienionymi policzkami. Wszystko to może prowadzić do przekształcenia cery suchej w cerę naczyniową, która jest jeszcze trudniejsza w pielęgnacji.

Cechy charakterystyczne dla suchej skóry to:

  • cienki naskórek
  • skłonność do łuszczenia się
  • skóra prześwitująca
  • rumieńce

Osoba mająca taką skórę odczuwa nieprzyjemne napięcie i ściąganie w okolicach oczu, czoła i policzków. Na suchej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki i są one dość głębokie, dlatego już u 20-latek o tym typie cery można zauważyć zmarszczki pod oczami.

Pielęgnacja cery suchej sprowadza się do jej regularnego nawilżania, odżywiania i dotleniania. Ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale też picie dużej ilości niegazowanej wody, ochrona przed słońcem i wiatrem, a także niską temperaturą. Z domowych zabiegów warto pamiętać o regularnym peelingu, który złuszczy obumarłe komórki naskórka. Dzięki temu zabiegowi skóra będzie bardziej gładka, pozwolimy kosmetykom penetrować głębiej w naskórek, a także zapobiegniemy nieestetycznego łuszczeniu się podkładu i pudru do makijażu.  Po złuszczaniu konieczna jest nawilżająca maseczka, najlepiej z zawartością ceramidów, kwasu hialuronowego, wyciągu z alg lub mukopolisacharydów. Profesjonalne zabiegi nawilżające dla cery suchej wykonają Państwo w naszym gabinecie.

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Zabiegi na twarz - White tea

White tea - intensywne nieinwazyjne odmłodzenie skóry. To możliwe! Ale to nie wszystko, to niezwykle odprężający rytuał pielęgnacyjny, który odbuduje Twoją skórę.

Zabieg pielęgnacyjny, rozjaśniający - Citrus Care

Zabieg rozjaśniający dla skóry zmęczonej, nieregularnej, pozbawionej blasku.

Mezoterapia bezigłowa wrocław

Zabieg mezoterapii bezigłowej stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej mezoterapii, gdyż pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych związanych z iniekcjami.

peeling kawitacyjny wrocław, Kawitacja - bezbolesne oczyszczanie

Peeling kawitacyjny to alternatywa  dla intensywnych zabiegów złuszczających. Może być wykonywany samodzielnie lub stanowić istotny dodatek pielęgnacyjny.

Zabieg pielęgnacyjny - Freihaut HY+

Zabieg na twarz Freihaut Hy+ to najbardziej ekskluzywna linia w ofercie marki Freihaut.

Zabieg infuzji tlenowej

Infuzja tlenowa jest całkowicie nieinwazyjnym i przyjemnym zabiegiem. Polega na podaniu antyoksydantów w głębokie warstwy skóry, przy użyciu sprzężonego tlenu.

Zabieg przeciwzmarszczkowy - Retinol Royal koenzym Q10

Silnie przeciwzmarszczkowy rytuał pielęgnacyjny, oparty na skoncentrowanym retinolu, koenzymie Q10 i żeń-szeniu.

Argipeel - kwas pod oczy

Dermatologiczny peeling chemiczny, laboratorium MEDIDERMA o działaniu przeciwzmarszczkowym, nawilżającym, rozjaśniającym, idealny dla wrażliwej skóry okolic oczu. Jedyny kwas zalecany na okolice powieki górnej i dolnej.

Bądźmy bliżej

Szybki kontakt

ul. Dawida 8, lokal 6 Wrocław

tel. +48 604 79 78 75

> sprawdź dojazd